Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T18:14:09+01:00
Wśród wielu fimów ktore obejrzalam naprawde godnym polecenia jest film pod tytułem Waleczne serce.
Film powstal 15 (1995) lat, reżyserem filmu jest mel gipsom który wcielil się również w postac głównego bohatera. film ten jest dość idealistycznym i optymistycznym przedstawieniem wojny o niepodległość Szkocji,
Pod koniec XIII w. władzę nad krajem przejmują Anglicy, Szkocja dostaje się pod panowanie angielskiego króla Edwarda I. Przejęcie władzy odbywa się w wyjątkowo krwawych okolicznościach (gwałtów i morderstw) których świadkiem miedzy innymi jest chlopiec William (nasz głowny bohater) williama. Nastepnie postac (dorosłego)williama ukazuje nam się w momencie powrotu już do rodzinnej wioski. Jedną z pierwszych osób, które spotyka, jest Murron — przyjaciółka z lat dzieciństwa. Dawne uczucie przeradza się w wielką i szczerą miłość. Aby uniknąć hańbiącego prawa pierwszej nocy, młodzi biorą ślub w tajemnicy, nawet przed najbliższymi. Nie zapobiega to nieszczęściu. Któregoś dnia jeden z angielskich żołnierzy usiłuje zgwałcić Murron. W obronie własnej dziewczyna zadaje mu kilka ran, za co zostaje publicznie stracona.Wydarzenie to staje się przełomem w życiu naszego bohatera. Zrozpaczony William z mieszkańców wioski zdobywa pobliską angielską warownię. Wokół niego zaczynają się gromadzić tłumy Szkotów, gotowe do walki ze znienawidzonymi Anglikami, a William otrzymuje przydomek Braveheart — Waleczne Serce i staje się przywodca powstania. Odnosi on wiele zwyciestw i gdy jest bliski osiągnięcia celu ( wywalczenia wolności Szkocji) nastepuje zwrot akcji (zostaje zdradzony i zabity).
Film może nie kończy się przysłowiowym happy endem ale jest to naprawde ciekawa i wzruszajaca historia. Ponadto każdy może znaleźć w nim cos dla siebie gdyz jest tu zawarty element patriotyzmu, miłości, zdrady i przygody.
Ponadto film zawiera w sobie wazne przesłanie: ze jeżeli człowiek w cos wiezy i ma jakies marzenia to powinien walczyc o nie.
Tak wiec naprawde szczerze polecam ten film.
1 5 1