Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-28T18:08:58+01:00
Moim zdaniem we współczesnym świecie trudno jest znaleźć takie osoby jak Don Kichot. Nie istnieją ludzie tak silnie wierzący w marzenia jak ten bohater.
Don Kichot żył w świecie marzeń. W dzisiejszych realiach rządzą zupełnie inne wartości niż własne pragnienia. Pieniądz to najważniejszy element bytu każdego człowieka. Bez dóbr materialnych nie jest możliwe współczesne życie, co Don Kichot uważałby za niedorzeczne. Wszyscy dorośli ludzie myślą tylko o własnej pracy. Nie mają czasu na spełnianie swoich marzeń, ponieważ mają za dużo ważniejszych obowiązków. Ludzie podobni do Don Kichota nie mieliby jak żyć w dzisiejszym świecie, którym dominujące są codzienne obowiązki.
Nadal więc uważam, że w dzisiejszym świecie nie można znaleźć takich osób jak Don Kichot. Za wiele we współczesnym życiu znaczy pieniądz i dobra materialne. We współczesnym życiu nie ma miejsca dla niepoprawnych marzycieli, jakim był Don Kichot.
2010-02-28T18:09:34+01:00
Tak, ponieważ większość ludzi na świecie lubi marzyć i ma bujną wyobraźnię, która czasami pozwala im "poszaleć" bez względu na wiek.

Mam nadzieję, że pomogłam ;)