Odpowiedzi

2010-02-28T18:19:47+01:00
1.Hymn państwowy
Biladi, Biladi, Biladi (Moja Ojczyzna, moja Ojczyzna, moja Ojczyzna)
2. Język
Językiem urzędowym Egiptu jest arabski. Wśród ludzi wykształconych powszechna jest znajomość angielskiego i francuskiego.
3.Religia
90% populacji Egiptu stanowią muzułmanie, podczas gdy pozostałe 10% to chrześcijanie (zwłaszcza obrządku koptyjskiego). Na terenie kraju istnieją również bardzo nieliczne społeczności żydowskie.
4.Struktura etniczna
Najliczniejszą grupą etniczną występującą na terenie kraju są Egipcjanie (97-98% populacji, czyli około 76 milionów). Do mniejszości zaliczają się m.in. Beduini (żyją na wschodnich pustyniach i półwyspie Synaj) i Nubijczycy (mieszkają wzdłuż Nilu w południowej części Egiptu). W kraju żyje również ok. 90 tysięcy uchodźców, głównie z Palestyny i Sudanu.
5.Etykieta po egipsku
Obyczaje w hotelach nie różnią się w zasadzie od panujących w innych krajach. Stroje kąpielowe noszone w zwykłych sytuacjach nie stanowią żadnego problemu. Koniecznie jednak należy pamiętać o tym, aby nie opalać się topless.
Na terenie hotelu alkohol jest dostępny bez ograniczeń. Przed zamówieniem warto zapytać się o cenę, aby uniknąć późniejszej, niezbyt miłej niespodzianki. W wielu hotelach wnoszenie jakichkolwiek napojów do pokoju jest zabronione.
W większości hoteli panów obowiązuje noszenie długich spodni do wieczornego posiłku.

Ponieważ Egipcjanie bardzo interesują się obcokrajowcami, nie powinno dziwić, jeśli ktoś będzie dokładnie wypytywał o rodzinę, zawód czy miejsce zamieszkania. Egipcjanie robią to z grzeczności. Jeśli jednak pytania wydadzą się zbyt natrętne, radzimy grzecznie pożegnać się z rozmówcą.

Personel sprzątający to w egipskich hotelach prawie wyłącznie mężczyźni. W Egipcie nie jest dobrze widziane, aby kobiety funkcjonowały w społeczeństwie poza rodziną, rzadziej widuje się je w życiu publicznym. Ważną rolę pełni bakszysz - napiwek. Pensje nie są tu zbyt wysokie, więc personel hotelowy zdany jest na napiwki klientów. 'Pokojowemu' należy dać ok. 5 EGP tygodniowo od osoby. Pieniądze można położyć na poduszce lub, jeszcze lepiej, wręczyć je osobiście. Bakszysz należy się również kelnerom i barmanom. Można zaokrąglić rachunek lub dołożyć banknot jednofuntowy, jeśli zamówienie jest wliczane do rachunku za pokój. W zasadzie każda usługa w Egipcie związana jest z bakszyszem. Jednak generalnie należy go dawać tylko wtedy, gdy jest się zadowolonym z usługi. Bakszysz można wręczyć personelowi hotelowemu również na początku pobytu.
6.W Egipcie nie występują szczególne rygory obyczajowe. Należy jednak zwrócić uwagę na ubiór. Noszenie poza miejscami turystycznymi krótkich spódnic, szortów i strojów plażowych jest uznawane za niestosowne. Nie wolno fotografować obiektów wojskowych, rezydencji dostojników państwowych, a także mostów i portów.
Więcej niestety nie znalazłam ale myślę że starczy:)
P.S wejdź jeszcze na tą stronę też są obyczaje:)
http://www.egipt.net/content/egipskie-obyczaje
14 4 14
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-28T19:24:09+01:00
1. Religia- Egipcjanie już w czasach starożytnych byli bardzo religijni. Dziś w Egipcie jest podobnie, wyznaje się tam islam (90%) oraz chrześcijaństwo (10%)
2. Muzułmanie nie piją alkoholu i nie tolerują tego u turystów
3. Mieszkańcy Egiptu nie tolerują pornografii i narkotyków, zakazane jest przewożenie tego na teren całego państwa.
4. Mieszkańcy Egiptu nie jedzą mięsa wieprzowego ponieważ uważają to mięso za „nieczyste”.
5. Meczety to miejsca, w których Egipcjanie oddają cześć swojemu Bogu, to miejsce jest przez Egipcjan bardzo szanowane.
6. Panom stanowczo odradzamy flirtowanie i uwodzenie lokalnych niewiast – już samo odezwanie się do nieznajomej Egipcjanki stanowi poważne złamanie kodeksu moralnego.
7. Egipcjanie są bardzo gościnnymi ludźmi i chętnie przyjmują do swych mieszkań turystów.
8. Egipcjanie są także ludźmi bardzo szanujący swoje ciało, dbają oni o jego „oczyszczenie” i jego piękno.
9. W okresie postu muzułmanie nie jedzą i nie piją od wschodu do zachodu słońca.
10. Egipcjanie modlą się pięć razy dziennie.Wybrałam te najważniejsze, mam nadzieje, że się podoba (sama pisałam)

liczę na naj :)
5 4 5