Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T14:17:23+01:00
"Co twoje ubranie mówi o Tobie"

Moda jest częścią codziennego życia. Kiedy ubierasz się każdego ranka twój wybór stroju mówi o Tobie wiele, o twojej osobowości, stylu życia, grupie społecznej i nawet o tym jak się czujesz.

Moda jest językiem, znaczeniem w komunikacji. Ubiór dzieli ludzi na grupy. Jest wiele różnych grup opierających się na wieku, zawodzie, wierzeniach politycznych i religijnych i grupy bazujące na trendach i zainteresowaniach, takich jak : hip - hop, skinhedzi i surferzy. Style identyfikują twoją osobę, ale mogą też się przyczynić do kreowania stereotypów i podziałów między grupami. Na przykład starsza osoba która patrzy na młodą osobę (nastolatka) z niebieskimi włosami i przekłutym ciałem (wykolczykowanym) zaszufladkuje go jako agresywną. Jednakże, inna osoba z tej samej grupy pomyśli, że ten nastolatek jest konformistą.

Popularna moda przychodzi i odchodzi - i czasami wraca ponownie! Nowe trendy w modzie odzwierciedlają obecne czasy i często pochodzą ze zmian socjalnych i kultury popularnej (masowej) upatrzonej w muzyce, kinie, magazynach, telewizji i sporcie.
W 1950 nastolatkowie (młodzież) z całego świata ubierała się jak gwiazda rock-and-roll'a Elvis Presley. "Elvis mania" była początkiem młodzieżowego non-konformizmu. W latach 60-tych Beatlesi zmienili fryzury (sposób uczesania) wszędzie. Społeczne i polityczne niezadowolenie w latach siedemdziesiątych doprowadziło do powstania ruchu hippisów gdzie mlodzi ludzie nosili etniczne ubrania i wkładali kwiaty we włosy. Konsumpcja w 1980 roku rozpoczęła kulturę indywidualizmu - możesz być tym czym chcesz - i "materialna dziewczyna" Madonna, zmieniła swój wizerunek. Nawet miejscy hip-hop'owcy byli drogimi szkoleniowcami i kreatorami. W latach 90-tych grupy takie jak Nirvana rozpoczęły modę na grunge a pod koniec dekady powrócono do etnicznego wyglądu - powrót stylu hippe i kolczykowania.

Jednakże, moda jest jednym z największych globalnych przemysłów i ludzie ze świata biznesu mody "robią" (zarabiają) miliony funtów rocznie przez zmianę mody. Reklama i wizerunek który oni tworzą wpływa na nasz wybór ubrań. Dlatego pomyśl o tym co dzisiaj masz na sobie - czy pokazujesz jaki jesteś, mówisz o swoich czasach czy też jesteś ofiarą mody?