Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T18:19:49+01:00
Po 17 latach analiz naukowy przestawili pełny opis człekokształtnego zwierzęcia Ardipithecus ramidus.

Szczątki szkieletu Ardipithecusa, znanego jako także jako Ardi, znaleziono w 1992 roku w Etiopii. Najważniejsze były pozostałości po mierzącej około 120 centymetrów samicy: czaszka, zęby, kości rąk i nóg. Łącznie doliczono się szczątków 36 okazów. Ardi prawdopodobnie świetnie radził sobie zarówno na drzewach jak i na ziemi. Naukowcy piszą w dzisiejszym wydaniu tygodnika Science, że bez wątpienia zwierzę miało cechy zarówno człowieka współczesnego jak i szympansa. Jednym z autorów pracy jest Tim White z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

„I ludzie i szympansy miały jakiegoś wspólnego przodka. Był nim jakiś ssak naczelny. Jeszcze go nie znaleźliśmy, ale dzięki Ardipithecusowi jesteśmy bliżej tego odkrycia niż kiedykolwiek w historii".

Ponieważ Ardi różni się w dużym stopniu od wielu dzisiejszych małp człekokształtnych żyjących w Afryce, naukowcy sądzą, że ten wspólny przodek był znacznie starszy i żył około ośmiu milionów lat temu.
3 2 3
2010-02-28T20:27:55+01:00
Przodek człowieka wiele się różnił od człowieka współczesnego.Pierwsi przodkowie pojawili się ok.4 mln lat temu w Afryce.Jednym z najstarszych przodków to Ardipithecus.Są powody, że jest co najmniej dwa rodzaje Ardipithecusa: Ardipithecus Kadabba i Ardipithecus Ramidus.
pierwsze szczątki-sześć zębów- odnaleziono w 1997 roku w Etiopii.Przodkowie przypominały nam małpy i goryle.Przodkowie i ludzie współcześni różnili się wyprostowaną postawą ciała, dwu noży chód, dobrze rozwinięty mózg, mowa, umiejętność wytwarzania narzędzi i wysoko rozwinięta kultura.Przodkowie byli niskiego wzrostu.Najwięksi byli wzrostu ok. 150 cm.Przodkowie zdobywali pokarm przez zbieractwo, czyli szukania pożywienia.Najczęściej były to owoce leśne.Zbieractwo wymagało szybkiego przenoszenia się z miejsca na miejsce, ponieważ w jednym miejscu szybko traciło się pokarm.Przodkowie zdobywali też pokarm przez myślistwo.Wymyślano różne pułapki dla zwierząt.Myślistwo było bardzo nie bezpieczne, ponieważ wymagało zbliżenia do dzikiego zwierzęcia.Największym sukcesem przodków było wykorzystywanie ognia.Umożliwiło to przenoszenie się w chłodniejsze rejony i odstraszania drapieżników.Przodkowie często zamieszkiwali w jaskiniach.
7 3 7