Odpowiedzi

2010-02-28T19:10:05+01:00
Internet to sieć komputerowa o zasięgu globalnym łącząca ze sobą setki tysięcy małych i dużych sieci lokalnych oraz pojedyncze komputery.


Internet umożliwia łatwy i szybki dostęp do zasobów wiedzy z każdej dziedziny życia, pozwala na naukę bez konieczności opuszczania domu. Powszechna, szybka i tania możliwość komunikacji to jedna z wielu jego zalet .. Internet jest głównym źródłem informacji.

Codziennie kilkaset milionów ludzi na naszej planecie korzysta z Internetu - rozmawia, wymienia poglądy, doświadczenia, zasięga porad, wysyła pocztę elektroniczną, albo zwyczajnie sobie plotkuje. Internet staje się wirtualnym centrum usługowym o globalnym zasięgu. Umożliwia on m.in. dostęp do najświeższych informacji poprzez internetowe gazety, stacje radiowe, a także programy telewizyjne, kupowanie, sprzedawanie i zamianę towarów na aukcjach internetowych, prowadzenie operacji bankowych. Osobę korzystającą z Internetu nazywa się internautą.


Internet jest największym zbiorem oprogramowania na świecie. Każdy internauta znajdzie w Sieci mnóstwo przydatnych i co ważniejsze - darmowych programów komputerowych, które w prosty sposób można ściągnąć i zainstalować na własnym komputerze.