Witam, mógłby mi ktoś sprawdzić czy dobrze rozumuje?
W załączniku jest rysunek przedstawiający wykres ukazujący zmianę liczebności populacji a i b, w stosunku do upływających dni.

Miałam pokazać, która populacja to żywiciel, a która pasożyt.
A to żywiciel, a b pasożyt. Wtedy na początku było mniej pasożytów i mogły one zaatakować np. część populacji. Później jak już wystarczająco się rozmnożyły, 'dopaść' resztę populacji.


Musiałam jeszcze uzasadnić, w jakich dniach obserwuję maksymalną rozrodczość pasożyta. Więc wypisałam, w których dniach (na załączonym obrazku może być to nie widoczne, nie miałam możliwości zrobić innego zdjęcia). Mam problem z dobrym uzasadnieniem, napisałam tylko, że w wyżej wymienionych dniach pasożyt miał świetne warunki środowiskowe do rozrodu.

Niestety myślę, że moje wnioski nie są dobre, może ktoś wpadnie na pomysł, i da mi wskazówkę, myślę jeszcze o tym jak rozrodczość pasożyta jest związana z żywicielem.
Ale nie mogę tego jakoś ogarnąć.

Dam najlepszą.
Pozdrawiam

2

Odpowiedzi

2010-02-28T19:10:58+01:00
A-żywiciel
b-pasożyt
ja myślę że masz dobrze

2010-02-28T19:15:50+01:00
Najpierw było dużo żywicieli wiec w zwiazku z tym osobniki mogly byc osłabione niedozywione wiec to tez przyczynilo sie do wiekszego rozmnozenia pasozyta bo latwiej bylo mu zaatakowac chore.