Kto czytał lekturę " Ten Obcy " ??
jeśli czytaliście moglibyście mi pomóc ??
mam opisać i scharakteryzować pestke julka maraina i zenka
będe bardzo wdzięczna ;))

błagam pomórzcie mi !!

nie mam za dużo punktów więc muszę dać 40 .

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T19:29:58+01:00
Zenek Wójcik - Zenon jest głównym i tytułowym bohaterem książki. Po śmierci matki mieszkał we Wrocławiu z ojcem alkoholikiem. Miał jednak dość takiego życia, więc postanowił uciec do wuja. Podczas ucieczki zranił szkłem nogę i zatrzymał się na wyspie niedaleko Olszyn. Odnalazła go tam czwórka przyjaciół. Zenek zakochuje się w Urszuli Zalewskiej. Rana w jego nodze jest na tyle poważna, że dochodzi do amputacji stopy.

Julek Miler to młodszy cioteczny brat Mariana. Jest bardzo energiczny i dynamiczny. Nie lubi bawić się z dziewczynami, chyba, że z Pestką. Uwielbia Zenka za to, że uratował dziecko i traktuje go jak największego bohatera i swój autorytet, chociaż na początku chciał się z nim jako pierwszy bić.

Pestka Ubyszówna jest energiczną dziewczyną i lubi imponować Zenkowi swoimi umiejętnościami, np. pływaniem. Pestka jest najlepszą przyjaciółką Uli, chociaż czasami obie przestają się lubić. Podziwia Zenka za jego odwagę.

Marian Pietrzyk jest najstarszy z całej paczki. Pełni w niej rolę lidera i przewodnika. Jest starszym bratem ciotecznym Julka. Lubi Pestkę. Na początku waha się, czy przyjąć Zenka do ich paczki, potem się jednak do niego przekonuje. Podczas wakacji wraz z Julkiem przyjeżdża do Olszyn odwiedzić dziadków.


3 5 3
2010-02-28T19:45:16+01:00
Pestka Ubyszówna ładna zgrabna dziewczyna. Ma puszyste czarne włosy, kontrastujące z szarymi oczami. Pestka jest pewna siebie, przebojowa. Jest bardzo otwarta, szczera, wesoła, roztrzepana. Pestka jest dobrą, uczciwą, ambitną dziewczyną. Nie znosi porażek.
Julek Miler cioteczny brat Mariana, bardzo dziecinny i naiwny. Kieruje się, jak każde dziecko, emocjami.
Marian Pietrzyk starszy o dwa lata kuzyn Julka. Jest zrównoważonym i rozsądnym chłopcem. Postępuje uczciwie.
Zenek Wójcik ma 16 lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny. Ma ciemne włosy. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe spodnie. Zenek jest skrytym. nieufnym, zamkniętym w sobie chłopcem, Jest tajemniczy,czujny. Jest odważny. Stać go na bohaterstwo. Zenek to wrażliwy, spragniony przyjaźni chłopiec.