Napisz historyjkę o tym jak spędziłeś czas dowolnego popołudnia ( możesz trochę pofantazjować ) wykorzystaj przynajmnie 10 z podanych w rwmce czasowników i użyj ich w 1 . osobie liczby pojedynczej czasu przeszłego.
.( zacząć , trząsnąć , wziąć , podjąć , przyjąć , odpocząć , ziewnąć , zamknąć , usunąć , ścisnąć , pisnąć , zająć

1

Odpowiedzi

2009-10-19T20:36:05+02:00
Pewnego pogodnego popołudnia zaczęłam sprzątać w swoim pokoju, gdyż od dawien dawna panował w nim niesamowity nieład. Jednak ten pomysł nie był jednym z moich najlepszych jakich w życiu podjęłam. Trząsnęłam więc drzwiami , wzięłam swój plecak i wybrałam się nad pobliską plażą. Było bardzo upalnie więc na plaży było niesamowicie dużo osób i w tej chwili przyjęłam sobie do swej wiadomości, że wypad na plażę nie był dobrym pomysłem, jednak postanowiłam zostać. Podczas gdy odpoczywałam wylegując się na słońcu dotarły do mnie przeraźliwe krzyki, które dochodziły z wody: „mamo pomocy!” krzyczało dziecko. Bez zastanowienia rzuciłam się na ratunek potrzebującemu. Gdy byłam już przy dziecku, okazało się, że zgubiło ono mamę, był to malutki chłopczyk o imieniu Emil. Zajęłam się małym chłopcem, postanowiłam zabrać go do ratownika, który bacznie obserwował ludzi znajdujących się w wodzie. Poprosiłam go aby udzielił Emilowi pomocy. Ratownik pomógł chłopcowi poprzez wydanie informacji przez megafon, mama zaginionego chłopca zgłosiła się po pięciu minutach, chwile później zjawił się jej mąż, oboje podziękowali mi za udzieloną im pomoc, byli niezmiernie wdzięczni. Gdy słońce zaczęło zachodzić postanowiłam wrócić do domu, niesamowicie ziewałam więc postanowiłam się zdrzemnąć, zamknęłam drzwi od pokoju, usunęłam cały bałagan znajdujący się na moim łóżku zaraz potem zasnęłam. Jednak długo nie spałam miałam dziwny sen. Śniło mi się, że zajęłam się psem sąsiadki gdyż ta miała pilny wyjazd, podczas gdy się nim zajmowałam zupełnie przypadkowo ścisnęłam go drzwiami od pokoju dziennego, strasznie się wystraszyłam, zajęłam się nim od razu, bałam się że mogło mu się coś stać. Sąsiadce nie pisnęłam o całym tym zdarzeniu ani słowa, bo pies czuł się dobrze i nie było czym się martwić.
Po całym dniu wrażeń wzięłam gorącą kąpiel i położyłam się spać, wierząc w to, że jutrzejsze popołudnie przyniesie mi niesamowicie wiele wrażeń…
24 4 24