Hej. Mam zadane z religii 3 tematy, z których wybrać mam jeden:
1.Próba oceny pontyfikatu Jana Pawła 2 .
2.Na czym polegał patriotyzm Jana Pawła 2?
3.Na czym polega świętość Jana Pawła 2.
Proszę żeby ktoś za mnie to opisał..Ważne..Na jutro..;//.
Z góry dzięki .

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T20:03:53+01:00
Patriotyzm Jana Pawła II wyrażał się w miłości do Polski – Ojczyzny. Była to miłość prawdziwa, wielka, ofiarna i wierna; miłość, która wypowiadała się w czynach. „Bo ja pragnę dla mojego narodu przyszłości, wspaniałej przyszłości”. To wyznanie Jana Pawła II słyszeliśmy w Kaliszu, 4 czerwca 1997 roku.

Miłość Ojca Świętego do Polski – Ojczyzny przybrała relację syna do matki. Nie jeden raz z mocą i namaszczeniem mówił: „Ja, Biskup Rzymu, syn polskiej ziemi”. Przybywając do Polski, pierwszym słowem, jakim witał ją w milczeniu i na klęczkach, był pocałunek: „Pocałunek złożony na ziemi polskiej ma dla mnie sens szczególny – mówił na lotnisku Okęcie w okresie stanu wojennego – jest to jakby pocałunek złożony na rękach matki, albowiem Ojczyzna jest naszą matką ziemską”. „Pokój Tobie, Polsko! Ojczyzno moja!”.

Miłość do Polski – Ojczyzny wypowiadał z właściwą mu głębią i wrażliwością słowami poezji: „Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która we mnie przebiega ku innym, aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas: z niej się wyłaniam..., gdy myślę Ojczyzna – by zamknąć ją w sobie jak skarb.”
1 5 1