Odpowiedzi

2009-10-19T16:13:03+02:00
Zenek Wójcik to 14- letni chłopiec. Jego ojciec był alkoholikiem a matka umarła. Tato znęcał się nad dzieckiem. Sytuacja rodzinna chłopca zmusiła go do opuszczenia domu. Jedyną jego nadzieją było odnalezienie wujka Antoniego Janicy.
Był wysokim chłopcem. Miał długie ciemne włosy i czarne brwi. W chwili kiedy trafił na wyspę wyglądał bardzo niedbale. Był ubrany w brudną zniszczona wiatrówkę i drelichowe spodnie. Chłopiec wyglądał na wychudzonego i zmęczonego. Był bardzo blady. Męczyła go choroba. Miał gorączkę, i poranioną nogę, którą owinął brudnymi szmatami. Chłopiec podczas podróży w poszukiwaniu wujka nie dbał o higienę osobistą.
Ze względu na swoją tajemniczość i nieufność wobec innych na początku nie chciał zdradzić nawet swojego imienia. Zachowywał się dość dziwnie. Podczas rozmowy często nie odpowiadał na zadawane mu pytania, lub po prostu kłamał. Dowiedzieć się o nim czegoś ważnego, było naprawdę trudno. Kiedy Zenkowi proponowano pomoc często ją odrzucał. Swoich nowych młodszych przyjaciół uważał za niedoświadczonych.
Zenek był fajnym chłopcem sądze że moglabym sie z nim zaprzyjaznic.