Ułóż historyjkę z wykorzystaniem wszystkich części mowy z partykułą ,,nie'' (tych co są na dole, historyjka może być wymyślona ale z tymi partykułami co są na dole, tylko nie z neta) z góry dziękuję bardzo, dam naj !! potrzebna na jutro, pllis :))
-niebezpieczeństwo, nie uwaga, nietakt, niedobry, niemądry, nieładny, niedobrze, niemądrze, nieładnie, nie byłam, nie zrobiłabym, nie rób, nie być, nie robić, nie robiono, nie zepsuto, nie warto, nie można, nie trzeba, nie powinno się, nienawidzić, niecierpliwić się, niepokoić, niedowidzieć, niedosłyszeć, niedomagać, nie wczoraj, nie bardzo, nie pięć, nie piętnasty, nie twój, nie kilku, nie tak, niepopularność, nieprawidłowość, nieprzezorność, nieprzyjemność, nierzetelność,

2

Odpowiedzi

2010-02-28T21:23:21+01:00
Pewnego ciełego i pięknego dnia wybraliśmy się nad zalew alby popływać, a było to przed 15 czerwca. Dziadek jednego z moich kolegów, który mówił, że nie powinno się pływać przed Janem (czyli przed 24czerwca) niepokoił się o nas, gdyż według starych zabobonów uważał, że grozi nam niebespieczeństwo. Koledzy moi zlekceważyli dziadka, gdyż uważali że niedosłyszał, niedowidział i był tak stary, że jego opowieści były nierzetelne. Znaleźliśmy się nad woda, było ciepło i wiał nie bardzo mocny wiatr. Nalegle zauważyliśmy, ze obok nas znalazła się niepopularna,nieładna Kryśka z sąsiedstwa która nam dogryzała. Moj kolega Krzysiek postąpił niemądrze i nieładnie, gdyż wyzwał Kryśke od głupich i sprawił jej tym wielką nieprzyjemność, ponieważ słyszały to jej koleżanki. To był straszny nietakt ze strony Krzyśka. Szybko się zmyliśmy z zalewu i poszliśmy nad jezioro bo tam można było się napić browarów. Nietrzeba było długo namawiać kolegów aby się ze mną napili, choć w tym wieku mając 15lat nie można pić alkoholu, to jednak pomyśałem, że nie warto się przejmować i wypiłem szybko jedną, druga puszke i poszedłem popływać. Moja nieprzezorność, nieuwaga spowodowała, że skakałem na głowke do niestrzezonej sadzwki. Wiedziałem jak to sie moze skonczyc,a dziadek ostrzegał. Nie zrobiłbym tego po trzezwemu, ale alkohol zawsze dodaje odwagi. skoczyłem, choc krzyczeli przestan, nie rób tergo. Nie byłem w stanie się pochamować. Zachowałem się jak niemądry szczeniak. Potem nic nie pamiętałem, kiedy leżałem w szpitalnym łóżku nienawidziłem się za to. Pomyśłałem, dla tej głupiej chwili nie warto było. teraz leze przykuty do lozka, niedomagam.było tego nie robic ale kto mógł przewidziec konsekwencje gdyby, to było nie wczoraj a np dzisiaj napewno bym tak nie zrobil.
9 1 9
2010-02-28T21:34:32+01:00
Szedł Jaś chodnikiem, aż nagle zauważył niebepieczeństwo na drodze. Chwila nie uwagi i skończyło by się wszystko tragicznie. Nietakt pieszego, niedobra widoczność i niemądry kierowca samochodu pasażerskiego, mogli spowodowac nieładny wypadek. Niedobrze to wszystko wyglądało. Niemądrze jest tak niebezpiecznie poruszać się po drodze. Nie byłam nigdy w takiej sytuacji ale nie zrobiłabym takiej głupoty. Nie rób niebezpieczeństwa na drodze, aby nie być w szpitalu z ciężkimi urazami. Nieprzyjemnie jest patrzeć naskutki takich drogowych wypadków.
1 5 1