Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-28T21:57:04+01:00
Spośród filmów o tematyce science fiction, poprzez dramaty i kończąc na komediach wybrałam horror.
Od zawsze lubiłam się bać. Dobry film zawsze pobudzał we mnie emocje, przez które nie potrafiłam zasnąć w nocy. Właśnie to tak naprawdę dawało poczucie, że adrenalina to coś bliskiego względem mnie. Oglądając horror czułam jak skacze mi poprzez brzuch, serce, wpadając i wysyłając sygnał mózgowi, zatrzymując się w gardle i wydając cichy jęk.
Nie lubię rzezi. Najbardziej pobudzają mnie horrory psychologiczne, gdzie rozwijający wątek nagle urywa się w połowie, by mieć swój koniec przy zakończeniu filmu. Uwielbiam mieć to poczucie, że wokół nikogo nie ma, za oknem cicha noc, a ja i bohater horroru jesteśmy skupieni tylko na sobie - on, by zwrócić moją uwagę, a ja, by całkowicie oddać się fabule.
Przy końcowych napisać pojawia się lęk i obawa, czy wydarzenia ukazane przed chwilą mogą stać się naprawdę? Czy pan w czarnym płaszczu tak po prostu otworzy drzwi do domu i zabije mnie gdy ja będę patrzeć mu prosto w oczy? A może pod wpływem przypadkowego przeczytania starej książki rzucę na świat zaklęcie, po czym zacznie wariować i zmieniać wszystko po kolei?
Horrory lubię oglądać w nocy, a budząc się rano mam ochotę na więcej.