Proszę o napisanie Przemówienia , na temat Skatebordingu , Proszę o szczególne uwzględnienie bezpieczeństwa i dlaczego ludzie to uprawiają . 1. WSTĘP (pozyskanie przychylności słuchaczy, zainteresowanie ich i poinformowanie o temacie wystąpienia); sformułowanie naczelnego problemu; ewentualnie wyszczególnienie kolejnych zagadnień, które w toku przemówienia mówca zamierza rozpatrzyć.

2. Prezentacja związanych ze sprawą faktów.

3. Przedstawienie zgromadzonych dowodów, przytoczenie argumentów oraz udowodnienie słuszności stanowiska mówcy.

4. Odparcie przewidywalnych lub znanych kontrargumentów i zarzutów przeciwnika (ten punkt nie jest konieczny).

5. Zakończenie zawierające zazwyczaj podsumowanie wywodów i apelujące przede wszystkim do emocji słuchaczy, aby nakłonić ich do przyjęcia określonej oceny i postawy wobec sprawy.

1

Odpowiedzi

2010-03-01T01:05:32+01:00
Skatebording, warto uprawiać? Takie pytanie zadajemy sobie, widząc osoby, które tym żyją. Wydaje nam się niemożliwe, aby ktoś mógł się tym zajmować i nadal żyć, będąc całkowicie zdrowym. Właśnie o tym zamierzam napisać. Chciałbym wyrazić swoje własne zdanie na ten temat.
Osobiście chętnie zacząłbym uprawiać ten 'sport'. Według mnie jest bardzo interesując i pasjonujący. Ta dawka adrenaliny, kiedy stajesz na desce. Przecież Skatebording jest hobby, tak jak gra na gitarze czy czytanie książek.
Wiadomo, że jak wszystko, niesie ze sobą ryzyko kontuzji. Jednak jeśli zaczyna się ćwiczyć od prostych rzeczy, a z czasem zaczyna się ta poprzeczkę podwyższać, możliwość wypadku jest minimalna.
Jednak czy nie lepszym wyjściem jest jazda na desce, od palenia papierosów, picia alkoholów? Przynajmniej spędza się czas na świeżym powietrzu, w ruchu. Nie trzeba się zatracać w nałogach, martwiąc się problemami, nie wiedząc jak wykorzystać wolny czas.
Niektórzy są przeciwni temu sportowi. Czemu? Boją się. Panicznie boją się tego, że tak nie potrafią, że jest to dla nich nowością. Każdy boi się nowych rzeczy. Jest to wiadome, ale nie trzeba zniechęcać do tego innych osób.
Jako słowa kończące, powiem, że każdy ma prawo wybrać sobie hobby. Jesteśmy wszyscy od siebie różni i to dzięki temu jesteśmy inni. Inne charaktery, temperamenty. Niektórzy muszą się wyszaleć.

Przepraszam za błędy. Późna godzina ;]
1 5 1