Temat: Na podstawie analizy podanego fragmentu i znajomosci calego utworu scharakteryzuj Wertera. Zwróc uwagę na rolę miłosci i literatury w zyciu bohatera oraz jego stosunek do natury.

Praca mi jest potrzebna na Czwartek 4 marca.
Prosiłbym o kazda pomoc oczywiscie odwdzięczę się:)))

1

Odpowiedzi

2010-03-01T08:38:49+01:00
Werter główny bohater powieści Gothego to człowiek,który jest przesadnie uczuciowy,postrzegający świat przez pryzmat własnych marzeń i poezji.Nie potrafi przyjąć konwencji zarówno obyczajowych jak i moralnych,jednocześnie wykazuje się brakiem zdecydowania.Ma w sobie głębokie poczucie bezsensu,przez co daży w ten sposób do samozagłady.Miłość do Lotty,jest uczuciem,które nie powinno sie zdarzyc.Przecież ona miała już narzeczonego,za którego wyszła za mąz,a on próbował to wszystko w pewnym sensie zniszczyc.Okazał sie w tej sytuacji egoista,który nie liczy sie z uczuciami innych.
Jednak gdy przyjezdza do Waldheim,potrafi odnaleźć uroki życia na wsi,cieszy się wszystkim tym co jest wokoło,lecz pragnie takze by móc to wszystko podziwiać właśnie z ukochaną,z którą nie jest jednak dane mu być.
Rozczytuje się w dziełach Homera,czyta Pieśni Osjana,lecz w chwili gdy Ukochana Lotta mówi,że jest to ich ostatnie spotkanie,decyduje sie na samobójstwo.