ELO wam muszę napisać biografie Chopina na Muzyke chcial bym zeby ktos mi napisal jakies wprowadzenie bo kompletnie zemnie gula a i jeszcze jedno niebede telerwoal Kopiuj Wklej Np. z Wikipedi albo ze ściagi "I jescze drugie zeby niebylo zaduzo tego ok wiec do dziela " "Geniusze"

1

Odpowiedzi

2010-03-01T15:17:41+01:00
Fryderyk Chopin urodził sie 1.marca 1810r w Żelazowej Woli nad rzeką Utrata na Mazowszu .Dzieciństwo i młodość spędził w Warszawie .W wieku 20 lat wyjechał do Francji . W swojej twórczości wykorzystywał narodowe i lidowe tradycje muzyki.Komponował głównie utwory na fortepianie między innymi mazurki polonezy walce itp.Stworzył tez 2 koncerty fortepianowe f-mol i e-mol. Zmarł w 1849r na gruźlicę.Muzykę Chopina gra się na całym świecie .Jednym z najpopularniejszych konkursów muzycznych jest Miedzynarodowy konkurs Pianistyczny im.Fryderyka Chopina , organizowany co 5 lat w Warszawie.


Wystarczy ??
jakby co to napisz do mnie na wiadomość prywatna a z kat jesteś i kto cie uczy muzyki??A to wszystko jest z mojej książkio do muzyki :)!!