Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T15:05:35+01:00
Bo to sa bohaterowie tragiczni, oboje popelniaja samobojstwo
13 3 13
2010-03-01T15:06:33+01:00
Uważam, że dzieło Szekspira to jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych utworów, w ktorym pojawia sie temat o milosci pomiedzy dwojgiem ludzi. Wielka milosc, ktora polaczyla Romea i Julię, to uczucie niezwykle i wieczne. Pomimo tego ze ich rody byly w klotni, nie rezygnowali ze swojej milosci.
Nastepnym argumentem, ktory chcialam/em przytoczyc, to to, ze "Romeo i Julia" jest utworem zaliczanym do literatury klasycznej. Autora tej ksiązki uznano za najwybitniejszego dramaturga literatury swiatowej.
Jestem przekonana, ze to dzieło, wzbudza u czytajacego wiele emocji. Czytając tę lekturę, wchodzimy w rolę bohaterow, zaczynamy odczuwac podobne jak oni uczucia, radość w momentach gdy oni są szczęśliwi, i cierpimy , wtedy kiedy oni cierpią.
Utwór "Romeo i Julia" , pomimo wielu lat,nadal zostaje on w naszej pamięci i nie ulega zapomnieniu.
Matka natura stworzyła uczucie miłości po to , aby ludzie mogli sie lączyć w pary. Kazdy z nas posiada inny gust, a narzucanie nam partnera jest niewybaczalne. Zgodnie z tą zasadą, uczucie Romea i Julii, nie było grzechem. Niemal kazdy mlody czlowiek w ciezkich momentach swojego zycia zastanawia sie nad jego wartością, nad sensem zycia, i dochodzi do wniosku , iz jest ono zbyt krotkie, i dlatego nalezy z niego korzystac, bo nic nietrwa wiecznie, a dobr materialnych, nie mozemy zabrac ze sobą do grobu.
W gruncie rzeczy kazdy z nas teskni za tak cudownym uczuciem. Bohaterowie udowadniają światu , ze niewazne są podziały na lini biedny-bogaty. Dla nich najwazniejsza jest milosc. Moim zdaniem nikomu sie nie uda napisac piekniejszego dzieła jak to, ktore napisał Szekspir.
Teraz jestem przekonana, iz milosc moze wplynąć, na zycie czlowieka. Osoba kochająca jest w stanie zrobic wszystko, by byc z ukochana osobą. Wtedy nic sie nieliczy. Zycia nie mozna zaplanowac. Młodym ludziom wydaje sie , ze zycie jest proste, lecz, niestety, sie mylą. Gdy chcemy w zyciu cos osiagnac, musimy dazyc prosto do celu i nie zbaczac z niego. Trzeba byc czlowiekiem bez uczuc, jezeli sie wybiera partnera pod wzgledem bogactwa lub urody.
Mysle, ze wykorzystując powyzsze argumenty udowodnilam. ze ksiazka pt,"Romeo i Julia" nadal powinna znajdowac sie w gronie lektur szkolnych.
10 3 10
2010-03-01T15:09:51+01:00
Ponieważ gdy romeo widzi, że julia ''umarła'' to sam sie zabija a że ona tak naprawde nie umarła to gdy sie budzi też siezabija mieczem w pierś
31 4 31