Hej mam takie zadanie :P opisac jeden obyczaj(tradycje) obojetnie jakiego kraju :D:P tylko nalepiej by było jakbyscie sami cos napisali nie kopiowali :P
zeby to było napisane dobrze własnymi słowami jesli ktos był w jakims kraju to nich opowie o jakims z obyczajów:*

1

Odpowiedzi

2010-03-01T15:27:27+01:00
Niemcy to naród poważny i zdyscyplinowany. Punktualność jest jedną z najważniejszych cech we wzajemnych relacjach. Nawet niewielkie spóźnienie wymaga uprzedzenia i przeproszenia. Witają się przez podanie ręki na początku i po zakończeniu spotkania. Uścisk dłoni powinien być pewny i serdeczny. Niemcy zwracają się z dużą rezerwą do innych osób i nawet po dłuższej znajomości używają formy grzecznościowej „Pan”, „Pani”, dodając nazwisko. Nie powinniśmy więc sami wychodzić z inicjatywą przejścia na „Ty”, tak długo aż nie padnie taka propozycja. Z punktu widzenia kontaktów służbowych jest to bardzo stosowne i określa szacunek do drugiej osoby. W niemieckich firmach, w przeciwieństwie do niektórych firm polskich, rzadko spotyka się chaos, wszystko jest uporządkowane, a reguły są dla każdego jasne. Mimo, że większość ludzi w Niemczech, a zwłaszcza naszych partnerów biznesowych zna bardzo dobrze język angielski, warto nauczyć się podstawowych zwrotów typu; „Guten Morgen”, „Guten Tag”, „Guten Abend” (dzień dobry i dobry wieczór), ”danke” (dziękuję), „bitte” (proszę), „Auf Wiedersehen” (do widzenia).
Stosowne tematy do rozmów obejmują podróże, piłkę nożną, hobby. Należy natomiast unikać tematów związanych z drugą wojną światową, polityką i sprawami osobistymi. Niemcy przywiązują dużą wagę do wyglądu zewnętrznego. Oficjalny garnitur lub kostium są obowiązującym ubraniem biznesowym. Niedbałość w ubiorze jest postrzegana jako niechlujstwo i brak profesjonalizmu. ;) myślę że tyle wystarczy :)