Odpowiedzi

2010-03-01T15:26:44+01:00
"Woskówka (miękka, silnie ukrwiona, zmodyfikowana skóra znajdująca się u niektórych ptaków przy nasadzie dzioba lub powlekająca cały dziób) u samców jest niebieska, a u samic od "cielistej" do brązowej ".
  • Użytkownik Zadane
2010-03-01T15:26:59+01:00
Jest to dość proste u naturalnie ubarwionych lub u niebieskich osobników. Jeżeli papuga ma ciemno niebieską woskówkę to jest to 100% samczyk. Samiczki nigdy nie mają ciemnej woskówki, przeważnie jest ona koloru jasno niebieskiego, brązowego lub beżowego. W pewnych okresach woskówka samiczki marszczy się i staje się brązowa. Jest to normalne, ale tylko u samiczek u samców wskazuje to na chorobę.
2010-03-01T15:28:04+01:00
Jest to dość proste u naturalnie ubarwionych lub u niebieskich papug. Jeżeli papuga ma ciemno niebieską woskówkę to jest to 100% samczyk. Samiczki nigdy nie mają ciemnej woskówki ale mają jasno niebieską, brązową oraz beżową. W pewnych okresach woskówka samiczki marszczy się i staje się brązowa. Jest to normalne, ale tylko u samiczek u samców wskazuje to na chorobę. U odmian które mają jasne upierzenie samce nie będą mieć ciemno niebieskich woskówek. Będą one jaśniejsze, ale nadal można rozpoznać czy jest to on czy ona, ponieważ samiczki będą mieć woskówkę jaśniejszą przy otworkach. U albinosów i lutino samce nie będą mieć niebieskiej woskówki, będzie ona różowa. Tak samo jak u młodych osobników, samiczki będą mieć fioletową a samce różową. Można także rozpoznać płeć po kształcie łebka, u samic jest on zaokrąglony, a u samców bardziej kanciasty. Nie jest to jednak 100% sposób. Niektórzy mówią, że jak ptaszek śpiewa to jest to samiec, a jak skrzeczy to samiczka, jednak nie jest to do końca prawdą, ponieważ moje samiczki śpiewają czasami tak samo ładnie jak samczyki.