Odpowiedzi

2010-03-01T15:53:59+01:00
Obraz Claude Moneta "Kobieta z parasolką", przedstawia kobietę w długiej białej sukni. Jej szyja owinięta jest szalem, na głowie ma kapelusz, a dłoni trzyma jasną parasolkę. Ma długie włosy i patrzy w stronę widza.
Myślę, ze dzieje się to porą letnią, gdyż dookoła widać kwiaty i zieleń po której stąpa ta dama. Kolory na obrazie są jasne, ciepłe, letnie i realistyczne, gdyż zostały zachowane takie walory jakie występowałyby w rzeczywistości. Jest to dzień, gdyż kolory na niebie są błękitne, połączone z odcieniami żółtego i białego, co przedstawia chmury na niebie. Kobieta przedstawiona jest na pierwszym planie obrazu, za nią zaś na drugim planie możemy ujżeć krajobraz. Sytuacja na obrazie przedstawiać może piknik, spacer po łące lub przechadzka po polach, które porasta roślinność.
Myślę, że obraz jest interesujący i bardzo mi sie podoba, gdyż lubię jasne i ciepłe kolory, które wywołują u mnie dobre odczucia. Uważam, że obraz jest godny zauważenia i chociaż nie dzieje się na nim zbyt dużo, zaciekawił mnie.
15 3 15