Sporządź Biogram czyli Notkę Biograficzną z tego:

Ten powieściopisarz należy do najpopularniejszych pisarzy Polskich.Henryk Sienkiewicz znany jest pod pseudonimem Litwos.Już w czasie nauki interesował się Historią i literaturą.Czytał dzieła Homera,Mickiewicza.Początkowo studiował prawo i medycynę,później jednak zwyciężyły jego zainteresowania i studiował Historie i Polonistykę.Bardzo dużo podróżował po Europie.Urodził się w 1846 a już w 1876 wyjechał do Ameryki.Swoje obserwację notował w słynnych Listach z Ameryki.Pobyt w Ameryce Dostarczył też tematów do napisania szeregu opowiadań m.in. noweli Latarnik.O niecodziennych wrażeniach z pobyty w Afryce możemy się dowiedzieć z Listów z Afryki.Czy Sienkiewicz upodobał sobie tylko powieści?Otóż nie.Jest także autorem dość poważnego zbioru nowel.Sienkiewicz zmarł w 1916 roku,ale jego twórczość literacka wywarła wielki wpływ na potomnych.
Tylko Proszę o Dobra Notkę bo to na Ocenę.Dzięki;d

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T15:57:53+01:00
Henryk Sienkiewicz (ur. 1846r. +zm. 1916r.) - najpopularniejszy pisarz polski, powieściopisarz, (znany pod pseudonimem Litwos), autor poważnego zbioru nowel. Jego twórczość literacka wywarła wielki wpływ na potomnych. Studiował historię i polonistykę, chociaż wpierw - prawo i medycynę. Fascynowały go dzieje Homera i Mickiewicza. W 1876 roku opuścił Polskę i wyjechał do Ameryki. Pobyt w Ameryce dostarczył tematów do napisania szeregu opowiadań m.in. noweli Latarnik, Listów z Afryki.
1 5 1
2010-03-01T16:04:23+01:00
Henryk Sienkiewicz jest najpopularniejszym polskim pisarzem.Urodzony w 1846 roku, 5 maja w Woli Okrzejskiej. Był także znany pod pseudonimem Litwos . W szkole najbardziej interesowała go Historia ale także literatura. Dzieła Homera były dla niego inspiracją. Napoczątku studiował medycynę a także prawo lecz zmienił zdanie i zaczał studiować to co najbardziej lubił czyli Historię oraz Polonistykę. Sienkiewicz bardzo lubił podróżować po Europie co też czynił. W roku 1876 wyjechał do Ameryki i zaczął notować swoje obserwacje w słynnych Listach z Ameryki. Własnie wtedy podczas pobytu w Ameryce napisał on wiele opowiadań tj.: "Latarnik". Henryk jest także autorem wielu poważnych nowel. Jego śmierć nastąpiła w 1916 roku 15 listopada w Vevey. Jego twórczoś jak i on sam były wielkim wzorcem dla potomnych.
2 5 2