Pilne! Daje wszystkie moje dotąd zgromadzone punkty !
Ma to być przynajmniej na ¾ strony A4 .


Druga Rzeczpospolita na ogół nie miała dobrej prasy za granicą.Niektóre wypowiedzi o ówczesnej Polsce n były wprost wrogie.Na przykład:

"Przepraszam za wyrażenie , państwo"-Józef Stalin

"Ekonomiczna niemożliwość , której jedynym przemysłem jest żydożerstwo"-John Keynes ekonomista angielski.

"Defekt historii",kraj , który "narzucił innym narodom tę samą tyranię"(tzn.znoszoną wcześniej przez samych Polaków)-David Lloyd George,premier Wielkiej Brytanii.

Wyobraź sobie, że jesteś dziennikarzem jednego z warszawskich pism okresu międzywojennego.Redakcja znanej angielskiej gazety zaproponowała ci opisanie drugiej Rzeczpospolitej z polskiego punktu widzenia.Twój artykuł dotrze do słabo zorientowanych czytelników , z których wielu podziela przytoczone wyżej opinie .Spróbuj zmienić ich nastawienie.

NADAJ TYTUŁ I NAZWĘ GAZETY.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T21:39:19+01:00
Inny punkt widzenia

Prasa nie przepada za II Rzeczpospolitą Polską. Wynika to jednak z niedoinformowania, uprzedzeń i złych zamiarów. Polska przez ponad wiek nie istniała na mapach Europy i świata. Państwo i nie boję się tego powiedzieć - wygrało w I wojnie światowej wolność! Nie ma prostego zadania, musi odbudować infrastrukturę, musi stworzyć państwowość i administrację! Drodzy czytelnicy, dziennikarze i zagraniczni politycy! Dajcie Polsce szansę! Jeśli nie chcecie pomóc to proszę - nie przeszkadzajcie! Polska jest w trakcie budowy dróg, miast i demokracji! Tak drodzy Państwo! Po ponad 100 latach Polacy budują suwerenną i niezależną demokrację. Rozumiem, że niektórym może się to nie podobać, ale nic na to nie poradzę! Przyjmijcie ten fakt i uszanujcie nasze prawo do wolności!
3 3 3