Zad.4 str. 63 (podr, SZUKAM WAS)
Na postawie fragmentu Ewangelii opisz postawy obu sióstr. Jaką radę mógłbyś sformułować na podstawie znajomości tego biblijnego wydarzenia.

[Jezus] zaszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa. Marta zaś uwijała się około rozmaitych posług. A stanąwszy przy Nim, rzekła: ,,Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu?Powiedz jej, żeby mi pomogła''. A Pan jej odpowiedział: ,,Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba <mało albo> tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona''.

Ewangelia według św. Łukasza 10, 38b-42

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T16:40:02+01:00
Marta była osobą o dobrym sercu. Gdy przyjęła Jezusa pod swoj dach, od razu zaczęła mu usługiwać. Była bardzo gościnna i umiała zaopiekować się gościem. Starała się robic wszystko, żeby było mu jak najlepiej. Natomiast jej siostra Maria, która powinna pomoc siostrze w obowiązkach domowych zaczęła słuchać słowa bożego. Widzimy tutaj dwie postawy życiowe: Marta jest aktywna, a Maria kontenplacyjna i wsłuchana w słowo Boże.

Moja rada: Słuchaj a będziesz wysłuchany. Kontempluj a świat będzie lepszy.

5 4 5