Odpowiedzi

2010-03-01T16:41:23+01:00
Zeby było dużo tlenu
żeby sie nioezanieczyszczało środowisko!!
2010-03-01T16:41:27+01:00
Watro chronić lasy, ponieważ są naturalnymi i ekologicznymi producentami tlenu. Są też wspaniałym miejscem na spacer czy wycieczkę, gdyż drzewa są najpiękniejszą ozdobą. :)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T16:44:58+01:00
Jest rzeczą oczywistą, że o lasy należy szczególnie dbać. Ostatnio spłonęło ich tak wiele! Zapewne główną tego przyczyną niespotykane upały, ale także ludzkie niedbalstwo i nieostrożność. Drzewa giną też z innych powodów: zabijają je wyziewy z fabryk, tzw. kwaśne deszcze oraz najróżniejsze odpady przemysłowe. Postęp cywilizacji sprawia,że ginie przyroda! O niezaprzeczalnych wartościach lasów nikogo już chyba nie trzeba przekonywać. Przytoczę najważniejsze.
Las to zielone płuca przyrody. Dostarczają nam tlenu i zabierają z atmosfery najgorsze zanieczyszczenia. W ten sposób zaopatrują mieszkańców naszej planety w gaz niezbędny do życia.
W pewnym sensie las to rzeczywiście fabryka, wytwarza przecież drewno i dziesiątki innych użytecznych dla człowieka produktów. Można śmiało powiedzieć, że jest to najczystsza i najbardziej przyjazna środowisku fabryka na świecie.
Las to dom i naturalne środowisko wielu zwierząt. W lesie rośnie wiele pysznych owoców. Niektóre posiadają właściwości lecznicze.
Cisza, świeże powietrze i piękno leśnych ostępów łagodzą nerwy skołatane coraz szybszym tempem życia i pozwala odpocząć. Można zatem powiedzieć, że lasy spełniają także funkcję rekreacyjną i turystyczną.
Reasumując lasy dają nam bardzo wiele. Każdy z nas powinien kochać i szanować cenne drzewa.

Ja miałem coś podobnego i dostałem 5.
1 5 1