Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-19T17:41:04+02:00
Mateusz Cuthbert jest mężczyzną w wieku około sześćdziesięciu lat, starym kawalerem, który mieszka wraz ze swoją siostrą, Marylą w domu na Zielonym Wzgórzu. Dom ten od lat należał do ich rodziny. Mateusz to nadzwyczaj pracowity mężczyzna, który bardzo dbał o swoje gospodarstwo. Mateusz to niezwykle łagodny, dobry i wyrozumiały człowiek. Jego dosyć dziwny wygląd: niezgrabna budowa i długie, stalowo-siwe włosy opadające na zgarbione ramiona oraz miękka, brązowa broda, sprawiały, że czuł się niezręcznie w towarzystwie kobiet. Jedynymi kobietami, których nie unika to: Maryla i pani Małgorzata.

Maryla Cuthbert pisarka przedstawia ją jako kobietę wysoką, chudą, o kanciastych kształtach, surową i zasadniczą. Z biegiem czasu okazuje się, że ta oschła z pozoru osoba jest wrażliwa, opiekuńcza i bardzo dobra, obdarza Anię swoją miłością i ze wszystkich sił pragnie zapewnić jej prawdziwe wychowanie.

Gilbert Blythe miał 14 lat. Był wysokim chłopcem, z kręconymi włosami, trochę łobuzerskimi orzechowo-piwnymi oczami i ustami ze złośliwym uśmiechem. Był złośliwy i przezywał dziewczyny. Kiedy pokłócił się z Anią po raz drugi na moście, Gilbert trochę zmądrzał, zmężniał i z poważniał. Przestał obrażać dziewczyny i zrozumiał że Ania to jego miłość, lecz nie chciał jej tego mówić, bo się bał, że Ania go odrzuci. Pod koniec części pierwszej ( Ania z Zielonego Wzgórza) Ania i Gilbert zostają przyjaciółmi. W części trzeciej ( Ania na uniwersytecie) na końcu Ania i Gilbert obiecują sobie, że się pobiorą po szkole.
2 4 2
2009-10-19T17:43:53+02:00
Mateusza Cuthberta - był Bratem Maryli
Maryli Cuthbert - zaopiekowała się Anią
Gilberta Blythe - był najlepszym kolegą Ani
1 1 1
2009-10-19T17:54:01+02:00
Mateusz Cuthbert był bratem Maryli , był kawalerem,zajmował sie gospodarstwem.To on przywiózł Anie ze stacji.
Maryla -była siostrą Mateusza ,była panną zajmowała się wychowaniem Ani .To Ona podjęła decyzję o tym ,że Ania zostanie na Zielonym wzgórzu.Jej najlepszą przyjaciółką była Małgorzata Linde.
Gilbert Blythe- był starszy od Ani, nazwał ją marchewką,.Od tego zaczęła się ich rywalizacja.Został nauczycielem ,zrezygnował z pracy na zielonym wzgórzu , by Ania mogła tam uczyć i opiekować się Marylą.
1 1 1