Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-26T20:56:59+02:00
Postaram się udowodnić słowa Alberta Einsteina: "Tylko życie poświęcone innym jest godne przeżycia". Te słowa kryją w sobie ogromną mądrość. Ja oczywiście zgadzam się z tą tezą. Wartość - to wszystko co cenne, co dla nas ważne.To cel ludzki.
Pierwszym moim argumentem na to, iż życie poświęcone innym jest warte przeżycia, jest to, że w życiu nie liczą się dobra materialne. Lecz dla wielu ludzi jest to wiodący cel życia - mieć jak najwięcej pieniędzy i bogactw. Ale co nam po życiu w ubóstwach, jeśli nie mamy przyjaciół, rodziny i wsparcia, które nam ofiarują? Kolejnym argumentem uzasadniającym te słowa, może być to jaki wpływ na nas mają bliskie nam osoby. Jeśli człowiek pomoże drugiemu człowiekowi, obaj są szczęśliwi - jeden cieszy się z otrzymanej pomocy, a drugi cieszy się z tego, że mógł tą pomoc ofiarować. Czasami jedynym oparciem dla nas jest rodzina. To ona daje nam poczucie bezpieczeństwa. Przyjaciele, to im zwierzamy się z naszych sekretów, to często u nich znajdujemy największe oparcie. Dlatego tak wielką radość sprawia nam pomoc, którą nawzajem się obdarujemy. Może teraz spróbuję ukazać osobę, która doskonale urzeczywistnia tą tezę - tym człowiekiem jest Jan Paweł II. To osoba godna naśladowania i podziwu. Choć przeżył tak wiele w swoim życiu, wojna i komunizm, to i tak liczyło się dla niego serce, które mógł ofiarować innym ludziom, które ofiarował aż do ostatnich chwil swojego życia.
Mam nadzieję, że tymi argumentami potwierdziłam słuszność tej tezy. Uważam, że tymi dowodami, na przykładach wartości moralnych i osoby, którą podziwia cały świat - osobą, którą jest Jan Paweł II.


Proszę o naj (nie jest z internetu ;P)
Jak przepiszesz na kartkę, to wyjdzie tak z 1,5 str. a4 ;) Jakby co ..:)
3 4 3