Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T17:28:36+01:00
Płazińce:

zaliczamy tasiemce:
choroba : tasiemczyca

krótki opis:
zarażamy się poprzez spożywanie surowego lub niedokładnie dogotowanego lub wędzonego mięsa - wołowego (tasiemiec nieuzbrojony) - wieperzowego (tasiemiec uzbrojony (ciężej jest go wygonić z organizmu żywiciela))

bruzdogłowiec szeroki: człowiek zaraża się nimi poprzez spożywanie zarażonego kawioru lub rybiego mięsa.

Zarażenie powoduje często: ból głowy, bezsenność, zmniwjszenie sedacji, ogólne osłabienie, brak apetytu lub jego nadmiar, spadek masy ciała, wysypki alergiczne, nudności, wymioty, biegunki, bóle brzucha, anemia. Obecność bruzdogłowca szerokiego powoduje niedobór wit b12.

Aby zapobiec tasiemczycy, nie należy jadać niedogotowanych lub surowych (tartar) mięs. Surowe lub półsurowe mięso można spożywać tylko po badaniu weterynaryjnym. Trzeba także przestrzegać zasad higieny osobistej i żywienia (jaja można przenieść z człowieka na człowieka!).

Nicinie:

glista ludzka bardzo podbne objawy, dochodzą bóle mięśni, alergie i podobne objawy jak astma czy świad skóry no i... człowiek czasem jest w stanie sam się wyleczyć (poprzez własny układ immunologiczny).

Glista bytuje w jelicie 13-15 miesięcy

przestrzegając zasad higieny można uniknąć glistnicy

Owsiki

owsica: bardzo poularne pasożyty..., zwłaszcza u dzieci. Robaki te długości kilku milimetrów przysysają się do ścian jelita. Jaja składają w zgrubieniach skóry w okolicy odbytu, wypełzając głównie nocą. powodując świąd i dyskomfort.

symptomy: zaczerwieniona skóra i świąd odbytu, wzmożona pobudliwość, ból głowy, osłabienie, nudności, bóle w jamie brzusznej, anemia. Owsiki mogą dostawać się do sromu i pochwy :/ , stając się przyczyną zmian zapalnych narządu rodnego.

Leczenie: Pyrantel, u dzieci posypki zapobiegające świądowi.
20 3 20
2010-03-01T17:29:11+01:00
Choroby wywołane przez nicienie:
glistnica- wywołana przez glistę ludzką. Objawia się ogólnym osłabieniem, zawrotami głowy, obrzękami twarzy, nadmierną pobudliwością chorego i reakcjami alergicznymi. Przy zakażeniu masowym może dojść do całkowitego braku drożności jelita. Glistą można się zarazić jedząc niedomyte warzywa nawożone fekaliami lub pijąc zanieczyszczoną wodę
włośnica- choroba spowodowana przez włosienia. objawia się wysoką temperaturą, bólem głowy oraz mięśni i stawów, zapaleniem spojówek oraz obrzękiem twarzy. masowe zarażenie włosieniem może doprowadzić do śmierci człowieka. Leczenie włośnicy jest bardzo trudne dlatego duże znaczenie ma profilaktyka. Larwy włośnia giną w temperaturze -37 stopni w ciągu 5 minut.
owsiki- występują u dzieci w wieku przedszkolnym. Zakażenie następuje po przełknięciu jaj, które mogą się znajdować na zanieczyszczonych warzywach. Objawem ich występowania w ciele człowieka jest uporczywe swędzenie okolic odbytu
słoiniowacizna (elefantiaza)- wywołana przez filarię Bancrofta. Atakuje układ limfatyczny człowieka. nicienie te mogą zatykać naczynia limfatyczne, co prowadzi do ogromnych obrzęków i przerostu niektórych części ciała. przenoszą ją komary. W Polsce filaria nie występuje.
21 3 21