Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T20:51:11+01:00
W dziedzinie obrony godności człowieka, autorytetem są dla mnie rodzice. To oni jako pierwsi nauczyli mnie co jest dobre, a co złe.
Dzięki nim poznałam jak wygląda świat i jak należy traktować człowieka. Dowiedziałam się, że należy go szanować, ale również dbać o jego dobro.Godność człowieka ma to do siebie, że łatwo można ją stracić. Np. poprzez nieszanowanie swojego ciała, czy poniżanie się. Złe uczynki również mają ogromny wpływ. Poprzez złe zachowanie, wywieramy zły wpływ na otoczenie. Inni nie uważają nas za kogoś godnego podziwu,lecz za osobę nic nie wartą. Nie mają o nas najlepszego zdania.
Kolejnym autorytetem może być papież Jan Paweł II. Ojciec Świety jest tego najlepszym przykładem. Za jego wstawiennictwem zrozumiałam jak ważna jest w życiu miłość do bliźniego, a przede wszystkim do siebie. Jeżeli kochamy siebie, szanujemy swoje cechy i wady, nie zachowujemy się w sposób nieodpowiedni, to można powiedzieć,że obrona naszej godności jest w jak najlepszym stopniu.
Jan Paweł II nauczał,że każdy człowiek ma prawo do obrony swojej godności, więc należy ją szanować i pogłebiać w jak najlepszy sposób.
1 5 1