Odpowiedzi

2010-03-01T17:33:29+01:00
Tomek Sawyer jest głównym bohaterem książki pt. ,,Przygody Tomka Sawyera”. Chłopiec jest sierotą i mieszka u ciotki Polly.

Tomek ma 12 lat i mieszka w miasteczku St. Petersburg. Jest on bardzo miłym i radosnym chłopcem. Posiadał ciemne włosy, niebieskie oczy. Bohater był szczupły, nie wysoki i piegowaty.

Wydaję mi się, że Tomek jest postacią pozytywną, ponieważ posiadał wiele dobrych cech i jest dobrym przykładem do naśladowania.
1 1 1
2010-03-01T17:44:15+01:00
TOMEK SAWYER
Tomek, starszy brat Sida, to dwunastoletni chłopak z miasteczka nad Missisipi. Nie znosił schludnych ubrań i mycia się. Jego wyobraźnia nie miała granic, bezustannie próbował naśladować bohaterów przeczytanych książek - głównie Robin Hooda. Nie zawsze radziła sobie z jego wychowaniem poczciwa ciotka Polly, pod opiek, której pozostawał po śmierci matki.
Tomek miał sporo miał sporo zalet, ale i wad. Zaletą było niewątpliwie jego złote serce, rodzaj szlachetności, dobroci, znaczna odwaga, lojalność, wierność wobec przyjaciół. Wady to głównie następstwa posiadania szalonej pałki: roztrzepanie, wieczny pośpiech, brak zastanowienia nad tym, co się robi, uciekanie z domu, wiara w zabobony.
Sawyer nie znosił szkoły i kościoła (za to uwielbiał cyrk). Tomek był lubiany przez prawie wszystkich (z wyjątkiem przybranego brata Sida), bez trudu radził sobie w życiu, był dobrym przyjacielem, którego chętnie słuchali koledzy. Z pewnością nie jest to tzw. grzeczny chłopiec, ale chyba każdy chciałby mieć takiego przyjaciela.
1 2 1