Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-19T18:16:57+02:00
W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej rezygnują z rodziny na rzecz kariery zawodowej. Ciągły bieg za pieniędzmi i za zaspokojeniem swoich ambicji zawodowych, jest zjawiskiem, które nikogo już nie dziwi.

Jednak czy pieniądze gwarantują szczęśliwe życie? Na te pytanie postaram się odpowiedzieć w mojej pracy.
Często zdarza się, że ludzie, aby osiągnąć odpowiedni status materialny i zawodowy muszą zrezygnować ze spędzania czasu ze swoją rodziną. Godzinami pracują i nie mają wolnej chwili na domowe problemy. Praca często jest powodem stresu, a przepracowanie może doprowadzić do różnego rodzaju chorób. Czy to jest szczęście?

Z drugiej strony życie bez pieniędzy jest bardzo trudne. Zaspokojenie potrzeb swoich i rodziny jest w pewnym sensie częścią szczęścia. Życie w dostatku jest przyjemne, a choroby nawiedzają zarówno bogatych, jak i biednych. Zdrowia nie da się kupić. To prawda, ale jeżeli jesteśmy chorzy, kupienie lekarstw wiąże się z wcale niemałymi wydatkami. A więc pieniądze są potrzebne i mogą decydować nawet o naszym zdrowiu, bo przecież nie każdego chorego stać na drogie operacje, które często są gwarancją normalnego życia. Oprócz tego jeżeli ma się pieniądze, można zregenerować swoje zdrowie poprzez czynny wypoczynek, który niestety również wiąże się z potrzebą wydania odpowiedniej ilości środków.
Zdarzają się przypadki że ludzie, którzy dorobili się wielkiego majątku, czują się z tym źle. Często spotykają się z różnego rodzaju interesownością. Mężczyźni obawiają się, że kobieta kocha jego portfel, a nie osobę i odwrotnie.
Pieniądze mogą prowadzić, więc do samotności i chciwości. Przykładem tego może być postać Scrooga z „Opowieści Wigilijnej”. On jednak zmienił się, a jego majątek pomógł innym. Świadczy to o tym, że pieniądze trzeba umiejętnie wykorzystywać. Wtedy nie grożą nam problemy tego typu.

Podsumowując nie mogę stwierdzić, że pieniądze nie dają szczęścia. Wprost przeciwnie, są one czynnikiem, który w dużym stopniu je gwarantuje. Daleka jestem bowiem od stwierdzenia, iż ludzi bogaci to ludzie nieszczęśliwi i źli, a biedni to ludzie szczęśliwi i dobrzy.
4 4 4