Napisać list po angielsku do przyjaciela w którym pisze o sobie i o swoim życiu a to pare informacji które moga wam sie przydać :
Mam 14 lat, Mieszkam w żoarch, Wstaje o 7 :00, Moim ulubionym orzedmiotem jest Polski ,często chodze na basen,słucham i popu i hip hop, moim ulubonym sportem jest koszykówka i piłka ręczna, nie lubie w-f,w soboty chodze do kina i na końcu prosze o napisanie żę pozdrawiam i prosze o szybkie odpsanie
DAJE NAJ ;]] DZIĘKI tylko prosze o szybką odpowiedz;d

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T18:14:55+01:00
Hi :)

My name is... I'm 14. I live in a beautiful place - Żoary (???). My favourite lesson is Polish Languange. I often swim. I listen to music every day. I like hip-hop so much.
I hate w-f, but i like sports: basketball and handball ( tu nie jestem pewna ). Every day I wake up at. 7.00. In Saturday I watch films in cinema.
Please write to me!
xoxoxoxo


To taki zwykły, prosty list ;)
mam nadzieję, że pomogłam....
2010-03-01T20:45:25+01:00
Hello xD

My name is..... I'm 14 years old. I live in a small but a most beautiful place Żoary. Every day but without weekend I get up at 7.00. My favourite lesson is Polish Languange. I often going to swimming-pool. I love listen to music. I like hip-hop and pop. I hate w-f but I like sports: handball and basketball. In Saturday I'm going to cinema.
Salute!!!!
Please write to me!!

XYZ- podpisujesz się sama;)

Mam nadzieję, że się przydałam:]