W jaki sposób każdy z nas może być apostołem w środowisku życia społecznego ? (inspiracją i źródłem do odpowiedzi na to pytanie jest nauczanie Jezusa)

Proszę o małe wypracowanie najlepiej z jakimiś cytatami z biblii lub czegoś innego. Długość ok. 1 - 1,5 strony w zeszycie. Jak ktoś napisze ładnie to wynagrodzę to punktami.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T11:18:12+01:00
Czasem bycie apostołem, świadkiem Jezusa jest bardzo trudne w naszym społeczeństwie. Ale każdą trudność powierzając Panu jesteśmy w stanie przezwycieżyć i odnieść sukces.
Przede wszystkim powinniśmy się kierować przykazaniem miłości "Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich a bliźniego swego jak siebie samego". Istnieje wiele sposobów aby być świadkiem Jezusa, niektórzy podejmują duże wyzwania jak wyjazd na misje np. do Boliwii i tam naprawdę można okazywać miłość chorym, biednym, opuszczonym, można nauczać dzieci. W naszych środowiskach jest również dużo do zrobienia. Co może robić każdy z nas ? Przede wszystkim wielu z nas może się zaangażaować w działalność charytatywną, możemy być na przykład wolontariuszami na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W ostatnią niedzielę w kościołach były zbierane ofiary na pomoc dla misjonarzy "Ad Gentes"- odmawiając sobie czegoś, szczególnie w czasie Wielkiego Postu, mogliśmy zrobić dobry uczynek względem bliźniego. Również możemy odwiedzić naszą starszą sąsiadkę i zrobić jej zakupy, odwiedzić dzieciaki w Domu Dziecka, a nawet w przyszłości możemy się zaangażować w takie wspólnoty jak np. "Wiara i Światło" które zajmują się osobami niepełnosprawnymi. Łatwo się mówi o takich czynach, jednak one naprawdę są potrzebne. Często nawet zwykły uśmiech spowoduje, że komuś wyświadczymy przysługę. Również Jezus wymaga od nas abyśmy postępowali zgodnie z zasadami naszej wiary, abyśmy się starali przestrzegać przykazań, bronili naszej wiary, mieć swoje zdanie na temat na przykład takich spraw jak aborcja, eutanazja. Przede wszystkim powinniśmy się modlić o to aby w naszym środowisku był zawsze obecny Pan, abyśmy zawsze działali zgodnie z Jego wolą.
6 5 6