Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-01T19:12:54+01:00
Chcąc odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy najpierw wyjaśnić, czy tak właściwe jest głód. Otóż głód, to nic innego, jak odczucie stanu organizmu, związanego z niedoborem żywienia. Słowo to, używa się również w znaczeniu przenośnym lub w znaczeniu kląski głodu. Rozpowszechniony na pewnym obszarze niedobór żywności - powoduje on niedożywienie lub śmierć głodową.
Szacuje się, że na świecie głoduje ponad 800 mln ludzi. Głód ten dotyka najczęściej kraje Trzeciego Świata. ALe z czego on wynika? Wynika on głównie z niestabilności politycznej, ale równiez z bardzo niskiej kultury rolnej połączonej z przeludnieniem. Wyobraźcie sobie, że w Afryce umiera z głodu ok. 40 000 osób dziennie. To coś niesamowitego! A my pozwalamy sobie na wyrzucanie resztek jedzenia do kosza, za które te 40 000 ludzi z Afryki, które codziennie umierają z głodu, dało by się pokroić.
Zwalczaniem głodu zajmują się rózne organizacje, m.in. dobrze znany nam Bank Zywności, ale również różne fundacje zbierające pieniądze na zakup żywności. Powinniśmy wspierać takie organizacje, ponieważ nawet taki symboliczny grosz może pomóc takim ludziom.


Mam nadzieję, że moja praca Ci pomoże. My już mieliśmy ten temat, także możesz być spokojna, że jest ok. Prowadziłam lekcje na ten temat i dostałam 5:)