Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T10:54:40+01:00
Nie posiadam tej książki, aczkolwiek domyślam się, że chodzi o św. Stanisława Kostkę- patrona młodzieży.
1. Św. Stanisław jest przede wszystkim patronem Polski, młodzieży, dzieci polskich. Był polskim jezuitą. Urodził się na Mazowszu, w Rostkowie w 1550 roku. Od zawsze odznaczał się pobożnością, nie lubił wulgaryzmów. W wieku 14 lat rozpoczął edukację w Wiedniu, a zamieszkał w internacie u ojców jezuitów.
Zmarł w wieku 18 lat, miał kłopoty ze zdrowiem. Wcześniej, poprzez swój upór, odwagę i ufność pokładaną w Bogu, udał się do Rzymu (pieszo) aby zostać zakonnikiem, a dokładniej jezuitą. Marzenie się spełniło, ale nie na długo.
"Był mały ciałem, ale wielki duchem".
2. W życiu Stanisława najważniejszy był Bóg, był On w centrum jego życia, powierzył mu się. Był bardzo wartościowym młodzieńcem. Wyróżniał się niezwykłą odwagą, uporem i siłą woli. Miał dobre serce dla wszystkich których spotkał na swej drodze. Warto również wspomnieć, że już od wczesnego dzieciństwa wyróżniał się pobożnością.
3. Św. Stanisław przede wszystkim powinien być wzorem dla nas, młodzieży, nawet w takich rzeczach jak wartość nauki (św. Stanisław był bardzo dobrym uczniem). Ale przede wszystkim jego postać pokazuje nam, że to Bóg powinien być najważniejszy, a wszystko to co czynimy na ziemi robimy na Jego chwałę. Powinniśmy powierzyć Panu nasze życie, tak jak zrobił to św. Stanisław. Zawsze mamy dążyć do Boga, bo trud może być cieżki, ale owoce słodkie będą napewno.