Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-03T19:29:10+01:00
A.
Oprócz bycia pisarzem, jest również wykonawcą i muzykiem. Większość jego własnych nagrań podchodzi pod reggae albo pod poezję, ale jego późniejszy album "Naked", jest inny. Jest to mieszanka jazzu, reggae, hip hopu, rocka i house'a. Najpopularniejszy artysta graffiti, Banksy, wyraził zgodę na ukazanie jego sztuki na 36 stronie broszury, która wychodzi razem z płytą CD, która czyni ją bardzo specjalną. Album stał sie hitem, zarówno u krytyków jak i w radiu.

B.
Zatem on szczególnie chętnie pisze dla dzieci i młodzieży. Oni dziękują jego poezji, ponieważ on nie boi się pisać o realnych problemach: bulimii, broni, rasizmu i wojnie. Jego najpopularniejszą nowelą dla nastolatków jest "Face", która udowodniła, że nastoletni chłopcy kochają czytać książki o ich problemach i ich życiu.

C.
Krótko po tym przeprowadził się do stolicy, opublikował swoją pierwszą książkę zwaną "Pen Rhythm" ( rytm pióra). Książka sprzedała się bardzo dobrze i uczyniła go bardzo znanym poetą. Krytycy mówią, że jego poezja spowodowała wielką rewolucję i zmieniła brytyjską scenę poezji na zawsze.

D.
Oprócz wykreowania nowych trendów w literaturze, poematy Zephania pomogły bezrobotnym i bezdomnym ludziom wyrazić swoje problemy. We wczesnych latach 80, kiedy punki i rastafani protestowali na ulicach, także używali jego poezji. To było przedstawione wszędzie (ta poezja): od ulic spotkań i parkietów do programów telewizyjnych. Jego misją było wziąć poezję wszędzie i zachęcać tyle ludzi ile to możliwe do czytania.

proszę ;) namęczyłam się, ale jest wszystko ok ;)
1 5 1