Pomocy....Prosze was o przetlumaczenie tego tekstuHej,


Przepraszam was że długo się nie oddzywałem ale zgubiłem wasz adres i nie mogłem się jak skontaktowac.Na początku chciałbym was serdecznie pozdrowic i powiedziec ze u mnie wszystko OK. Obecnie ucze się w szkole mistrzostwa sportowego i w maju podchodze do egzaminu dojrzałośći.
Co tam u was słychac??? Dawno nie korespondowaliśmy. Mysle ze teraz to nadrobimy.W najbliższe swieta które SA już tuż tuz zycze wam wszystkiego dobrego duzi zdrowia szczęścia


Mam pytanko bo teraz będę miał od połowy maja do października czas wolny i chciałym wyjechac do holandi pracowac. Czy była by możliwość z waszej strony poszukania czegosc dla mnie i mojego kolegi???

Pewnie chcialibyscie zapytac co słychać u Justyny??? Nie wiem w ogóle z nia kontaktu nie ma jak by dziewczyna po prostu zagineła.


Z góry dziekuje

3

Odpowiedzi

2010-03-02T14:48:42+01:00
Hey,


Sorry that was long time not speak but I lost your address and I do not like contact. In the beginning I would like to greet you and say to me all OK. Currently I'm studying in school sports championships, and in May I go to the test of maturity.
What's going on with you? We wrote not long ago. I think from now on we are doing it.


Pozdrawiam ;)
2010-03-02T14:51:26+01:00
Sorry it was not long spoke but lost your address and I could not start as contact.Na I warmly greet you and say to me all OK. Currently I'm studying in school sports championships, and in May I go to the test of maturity.What is it with you hear? I have question because now I will have from mid-May to October and I wanted to free time to go to Holland to work. Do you have an opportunity on your part seeking something for me and my friend?
I do not know at all contact with her is not as though she simply disappeared.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T14:56:10+01:00
Hey,
sorry that I long spoke you but I lost your address and I couldn't contact with you. Firstly I warmly greet you and say to me all OK. Currently I'm studying in school sports championships, and in May I go to the test of maturity. What about going? We are correspond long ago. I think we catch it.
In the coming feast, which right now I just wish you all good luck and a have big health.
I've got a question, because now I will have from mid-May to October free time so I want to go to Holland to work. Do you have an opportunity on your part seeking, something for me and my friend? Are you want probably ask what's happening with Justine? I don't know at all contact with her isn't as though she simply disappeared.
Thank in advance
To będzie tak =]