Zapisz po dwa przykłady sytuacji , które - według Ciebie - są ekscytujące , ale ryzykowne , i takich , które nie wymagają podjęcia ryzyka . Nawiąż do zdania : TAK TO DWIE DUSZE MAMY - JEDNA CHCE BEZPIECZEŃSTWA I SPOKOJU , DRUGA SZUKA EKSCYTACJI TYM , CO NIEZNAJOME I NIEBEZPIECZNE

1

Odpowiedzi

2009-10-19T19:37:34+02:00
Ekscytujące i ryzykowne -
a)skok na bungee
b} skok ze spadochronu
Myślę, że w każdym z nas drzemie słabość do uniesień i wrażeń jakie daje życie. Będąc w powietrzu w podanych wyżej sytuacjach czujemy ryzyko, ale odczuwamy również satysfakcję, radość i spełnienie. Czyż nie warto zaryzykować, abyśmy poczuli się przed kilka chwil jak w niebie za życia? Myślę, że warto, bo ''Bez ryzyka nie ma zabawy".

Niewymagające podjęcia ryzyka:
a}całowanie
b}czytanie dobrej książki
Myślę, że przykład a jest klasycznym i częstnym przykładem. Oczuwamy satysfakację i ryzyko oraz ekscytację, ale czując się bezpiecznie i spokojnie.
Przykład b zaś jest dla tych co lubią czytać rajem dla duszy, niektórzy uwielbiają dramaty romantyczne, a inni historie fantastyczne, które zapierają im dech w piersiach, ekscytują, zabierają w innym świat, a to z ogormnym poczuciem bezpieczeństwa i to pod własnych dachem.
63 4 63