Odpowiedzi

2010-03-02T15:00:13+01:00

Mówiąc o ryzyku łez, Lis miał wiele racji. Cóż z tego, że chcemy kogoś oswoić, jesli ta osoba jest temu przeciwna? Nasza nadzieja wzrasta wraz z każdym pozytywnym znakiem, jaki daje nam "ten ktoś". I gdy nagle stanie się coś, co przekreśli nasze szanse na przyjaźń, łzy niewątpliwie mogą się pojawić. Gdy nasze, wypełnione wspólnymi chwilami marzenia nagle prysną, płacz może nam towarzyszyć.

2 4 2
2010-03-02T15:04:49+01:00
Kiedy zdecydujemy się kogoś oswoić,tzn. zaprzyjaźnić się z kimś, przywiązać się do kogoś, pojawia się silna więź emocjonalna. Sprawia ona, że czujemy się jednością z tym, co/kogo oswoiliśmy. Poczucie silnej więzi zawsze wiąże się z z silnymi emocjami i wyklucza obojętność.
Łzy z powodu oswojenia mogą mieć różne podłoże. Można płakać, współczując cierpiącemu przyjacielowi, współodczuwając jego problemy.
Łzy mogą wyniknąć również z powodu wszelkiego rodzaju rozczarowań, zawodów.Jeśli powiem ktoś jest nam bliski, mamy wobec niego większe oczekiwania,którym nie zawsze ta osoba jest w stanie sprostać. Również wszelkie nieprzyjemności bolą bardziej, gdy pochodzą od bliskiej nam osoby, niż gdyby miał je sprawić ktoś nam obojętny.
Łzy może wywołać również konieczność rozstania z istotą oswojoną, pożegnania, tęsknota.
Ale płakać można również z radości- ciesząc się z sukcesów bliskiej osoby, łącząc się z nią w ważnych chwilach życia, wzruszając się nad wspólnymi wspomnieniami.

Także widać, że oswojenie zawsze niesie za sobą ryzyko łez. Bowiem w momencie, w którym pojawia się więź, pojawiają się różne emocje, a łzy są przecież ich najszczerszym wyrazem.
21 4 21