Potrzebna mi praca o tym co łączy, a co różni przyjaźń i miłość.
Praca powinna być na przynajmniej 1,5 strony w zeszycie (ok 0,5 kartki A4). Omawiamy teraz Małego księcia, ale nie koniecznie to musi być z Małego Księcia.

Jak nam nauczycielka zadawała to tak dyktowała:
Antoinje de Saint Exupery powiedział: ''Przyjaźń poznaję po tym że nic nie może jej zawieść a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć''. W dłuższej pracy pisemnej wyjaśnij co różni, a co łączy te dwa uczucia.

Z góry dzięki.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T13:15:28+01:00
Czym jest Miłość na to pytanie wielu odpowiada od dawna lecz do tej pory nikomy sie to nigdy nie udało , co do przyjazni i mołości sa to dwa bardzo zblizone uczucia poniewaz jak w miłosci tak i w przyjazni podstawowym budulcem miedzy dwojgiem ludzi jest zaufanie wiernosc udciwosc i oddanie w miłosci i przyjazni nie liczy sie tylko to co mozemy dostac materialnie lub niematerialnie od drugiej osoby lecz to co my mozemy ofiarowac tej osobie . by okreslic miłosc czy przyjazn potrzeba duzo czasu gdy przekonamy sie ze naprawde miłosc czy przyjazn istnieje . Miłość niejest tylko wtedy gdy powiemy ze kogos kocham gdy sytłacja obogulnie jest dobra i przyjazna Prawdziwą milosc pozna sie wtedy gdy podczas najwiekszej ,,Burzy" w naszym zyciu bedziemy potrafili wspulnie dojsc do wspulnego konsensusu i będziemy potrafili wspólnie przetrzymać ów ,, Burze" , podobnie jest w przyjaźni , lecz w prosty sposób można poddać siłe związku miedzy ludźmi np. w przyjaźni każdy potrafi współczuć gdy jest zle gdy jest sie w przysłowiowej ,, Biedzie '' lecz spójmy na odwrotna sytuacje jest dwóch ,, Przyjaciół '' i jednemu obydwoje chca złorzyc podania do szkoły policyjnej niestety tylko jednemu sie udaje a drugi poprzez smutek zali i nerwy zaczyna sie odgrywac na koledze i znika bardzo szybko przyjaźń , lecz gdyby zmiast złorzeczyć przyjacielowi cieszyć sie wraz z nim z osiągniętego celu na równi z przyjacielem wtedy mozemy śmiało powiedzieć ze mamy odczynienia z prawdziwa przyjaźnią . Jak w miłości tak i w przyjaźni ważna jest szczerość i oddanie drugiej bliskiej osobie nie wymagajac jakichs niewyobrażalnych zachowań. różnica miedzy miłością jest tylko to ze miłości zazwyczaj kończy sie to wspólnym życiem a w przyjaźni choć zycie prawie tez jest wspólne to nie do końca ponieważ oprócz wspólnego życia każdy z przyjaciół ma swoje osobne prywatne.Mam nadzieje ze pomogłem :)) Pozdrawiam I Sorki za błedy:) wierze ze sobie poradzisz :):)
1 5 1