Jak należy postąpić, jeśli jest się świadkiem agresji w szkole? Napisz przemówienie na ten temat, które wygłosisz przed koleżankami i kolegami w klasie. W swoim wystąpieniu możesz wykorzystać zaproponowane zwroty i wyrażenia:
- zwykłe tchórzostwo;
- kończyć się nieszczęściem;
- chować głowę w piasek;
- przechodzić obojętnie wobec zła;
- niereagowanie na zło;
- poczucie bezpieczeństwa;
- akceptowanie zła.

Minimum 15 zdań, jak to się dowiedziałam. Ściągniesz z internetu? Nie dostaniesz ani jednego punktu! Zadanie jest na czwartek. Czekam na chociażby pomysł na to.

2

Odpowiedzi

2010-03-02T17:52:56+01:00
Moi drodzy, dowiedziałam się, że u nas w szkole dochodzi do licznych agresji. Nie należy chować głowy w piasek, ale działać jak najszybciej. Takie bujki w szkole czy nawet po za szkołą mogą skończyć się nieszczęściem. Nie należy przechodzić obojętnie obok zła, alebo je akceptować!!! Aby w naszej szkole zapanowało popczucie bezpieczeństwa. Mósimy się postarać aby takie zdarzenia nie miały już mniejsca. Znam wiele osób, które w takich bójkach uczestniczą, tylko i wyłącznie dla zabawy. Zaczynając do koleżanki czy kolegi, jesteś tchórzem. Bo zamiast powiedzieć co o nim myślisz i poprosić, aby cię tak więcej nie traktował, wolisz go uderzyć i wylądować razem z nim u Dyrektora. Takie zachowanie jest karygodne. Niereagójecie na zło, którego wokół was jest tak dużo. Proszę was abyście byli dobzi wobedz siebie. Uderzając kolegę/koleżankę, niszczycie sobie reputacje w szkole. Tak liczne bujki są również złem dla wszystkich. Narazie w szkole można robić wszystko. Możesz po szkole biegać i wogóle, ale jeśli będzie tak, że bujki będą się zdarzały często, to niestety w szkole będzie ochrona, a na każdym korytarzu, klasie i przed szkołą będzie kamera.Mam nadzieję, że pomogłam. Starałam się :D
15 2 15
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T18:40:44+01:00
Drodzy Koledzy i Koleżanki, każde z nas było kiedyś już świadkiem stosowania przemocy wobec drugiej osoby. Ta przemoc zazwyczaj była stosowana i to zawsze wobec młodszego lub słabszego kolegi/koleżanki, którzy często nie wiedzą jak w danej sytuacji postępować. Musimy temu zaprzestać, aby się to już w końcu skończyło. Należy taką osobę motywować i dążyć do tego by nie bała się o tym mówić. My też widząc różne zdarzenia w szkole nie możemy stać bezczynnie i się tylko przyglądać. Wręcz przeciwnie też musimy zacząć działać. Jest wiele sposobów, a my będąc biernymi gapowiczami niestety nic nie zrobimy i to będzie dalej występować. Więc zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich, którzy widzą takie zdarzenia i nie tylko, nawet miejmy też na uwadze przyszłość. Pamiętajmy, że każde bezmyślne zdarzenie może skończyć się nieszczęściem. A Ci którzy są tylko zwykłymi gapowiczami niech nie przechodzą obojętnie wobec takich zdarzeń. Musimy zacząć reagować. Powinniśmy też pamiętać, że to mogło by się nam kiedyś przytrafić i byśmy chcieli otrzymać pomoc od osoby trzeciej. Osoby, które nic nie robią są po prostu zwykłymi tchórzami. Robią tak jak i strusie, które gdy nadchodzi niebezpieczeństwo chowają głowy w piasek. Takie zachowania są bardzo złe i brną w złą stronę.Więc nie powinniśmy akceptować zła. A osoby przebywając w szkole powinny czuć bezpieczeństwo. Dziękuje za uwagę i proszę o pomyślenie nad swoim postępowaniem w szkole.
26 3 26