Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T19:01:35+01:00
BMW– niemieckie przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe i motocykle oraz skutery siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Monachium,BMW jest właścicielem również innych marek samochodów: Mini, Rolls-Royce. Przedsiębiorstwo angażuje s
się także w liczne sporty motorowe.
Ferrari - włoska marka samochodów sportowych.Przedsiębiorstwo założone w 1947 roku przez Enzo Ferrari obecnie należy do koncernu Fiata. W ramach grupy Fiat znajduje się w podgrupie Ferrari Maserati, która jest niezależna konstrukcyjnie od pozostałych marek koncernu. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Maranello we Włoszech. Zdaniem miłośników marki, prawdziwe Ferrari powinno być pomalowane na czerwono. Wzięło się to ze zwyczaju założyciela, który malował swoje samochody wyścigowe na tzw. rosso corsa. Do dziś jest najpopularniejszy wśród samochodów Ferrari, mimo że oficjalnym kolorem jest kanarkowy żółty - giallo modena, taki jak ten w tle znaczka Ferrari, przejęty przez założyciela z herbu miasta Modena, w którym się urodził.

Ford Motor Company – spółka akcyjna z siedzibą w Dearborn, Michigan, USA, założona w Detroit w 1903 r. przez Henry'ego Forda. Obecnie jest to duży koncern branży motoryzacyjnej produkujący samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, pojazdy i maszyny rolnicze, sprzęt informatyczny i inne wyroby. Koncern zatrudnia około 246 tys. pracowników

Mercedes-Benz – marka samochodów produkowanych obecnie przez koncern Daimler AG (poprzednia nazwa DaimlerChrysler), zaś wcześniej przez koncern Daimler-Benz, popularnie nazywana Mercedes. Pod marką tą produkowane są samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy. W kategorii samochodów osobowych, Mercedes-Benz uważany jest za jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie.

Audi – niemiecka marka samochodów osobowych, koncernu Volkswagen, produkowana przez spółkę Audi AG z siedzibą w Ingolstadt.

Samochody te produkowane są w Niemczech w Ingolstadt, Neckarsulm, węgierskim Győr, Sao José dos Pinhais i w Changchun .istoria przedsiębiorstwa Audi sięga 1899 roku, kiedy to August Horch (1869-1951) założył w Kolonii przedsiębiorstwo Horch. Potem przeniósł zakład w 1904 do Zwickau. Po kłopotach finansowych i problemach w zarządzie odszedł w 1909 ze spółki i założył nowe przedsiębiorstwo.

Lamborghinito włoski producent samochodów i ciągników rolniczych, a także pojazdów wodnych. Produkcja ciągników od 1947, samochodów od 1963. Siedziba firmy w miejscowości Santa Agata między Bolonią a Modeną. Od 1998 Lamborghini należy do Audi AG.

Nissan – marka samochodów należąca do japońskiego koncernu Nissan Motor Co. Ltd..

Porsche to marka sportowych samochodów osobowych produkowanych przez niemiecką firmę Dr. Ing. h. c. F. Porsche AG. Porsche jest najmniejszą niezależną niemiecką firmą produkującą samochody seryjnie. Siedziba firmy znajduje się w Zuffenhausen. Spółka notowana na giełdzie frankfurckiej.

Subaru – japońska firma motoryzacyjna. Nazwa Subaru w języku japońskim oznacza Plejady, stąd też logo firmy.


1 5 1