Odpowiedzi

2010-03-02T17:17:15+01:00
1.Wielki Post jest okresem przygotowania do Wielkanocy. Polega to na pojednaniu się z Bogiem i ludźmi. W okresie wielkiego Postu odmawiamy sobie rożnych przyjemności i pokarmów, ponieważ w ten sposób umartwiamy się. Dla Niego odmawiamy sobie czegoś, czy robimy coś dobrego i pożytecznego.
2010-03-02T17:19:10+01:00
1 Wielki post jest to przygotowanie do zmartwychwstania Pana Jezusa
2 Pan Jezus zamrtwychwstaje w naszych sercach i musimy się na to przygotować, odmawiając sobie coś...
3 Z wielkiego postu mamy to że głębiej wierzymy w nasze zmartwychwstanie po śmierci.

PS Liczę na naj;)

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T17:23:29+01:00
1.Wielki post to okres, w którym szczególnie powinniśmy dbać o nasze uczucia, serce i myśli. Ponieważ zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, powinniśmy okazywać mu wdzięczność i szacunek dla wszystkiego, co stworzył. To także czas spełnienia duchowego, odkrycia w sobie drugiego, lepszego ''ja'' i wyrzeczeń, które czynią życie wartościowym skarbem.

2.Nikogo to nie obchodzi. Ważne, żebyś sam miał świadomość,że to twoja droga do zbawienia. I nie chodzi tu o klepanie zdrowasiek czy co, ważne jest to abyś głęboko się pomodlił i powierzył ukrzyżowanemu swoje cierpienia. Ja też często znajduję się w sytacjach sprzecznych i ciężkich, zapominam o Bogu , nie chodzę do Kościoła, bo nie lubię księży. To nie ważne, kim oni są i jak się zachowują, ważne żeby dążyć do zbawienia już teraz .

3. Masz wewnętrzny spokój, wyciszenie, łaskę. Wszystko to, co prawdziwy chrześcijanin uważa za sacrum.