Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T18:00:24+01:00
Temat: media, okno na świat??

witam wszystkich!
zebraliśmy sie w tym miejscu aby zastanowić się nad kożystnym i negatywnym wpływie środków masowego przekazu.
młodzi ludzie coraz częściej odcinają się od rzeczywistości i swój świat zamykają w wirtualnym oknie jakim jest telewizor, czy internert, niby dwie tak błahe rzeczy z pozory przynoszą społeczeństwu wiele zagrozenia.
nastolatki coraz częściej zamykaja sie w sobie pod wpływem stresów szkolnych czy niespełnionych miłości. ukojenie w swoim wewnętrzym bólu znajduję między innymi w internecie gdzie roi się od treści pornograficznych. łatwo w sieci narazić się na kontakt z pedofilami. młodzi ludzie nie zwracają na to uwagi.chcą żeby któś ich zrozumiał, pocieszył w rozterce, doradził. nie jest to roztropne rozwiązanie. w ten sposób młodzi, wkraczający w dorosłe życie obywatele są najbardziej narażeni na wpływ nieodpowiednich treść. inni ludzie swoje problemy , szczególnie chłopcy, zagłebiają się w grach pełnych przemocy i brutalności. bywa że zapominaja o realnym świecie. swoje odczucia przenoszą na życie codzienne. aby odreagować stes są w stanie pobić, a czasami nawet zabić bezbronnego człowieka.
mam nadzieje że choć w minimalnym stopniu pobudziłam wasze oby związane z korzystania z internetu. i mam również prośbę do was o swoich problemach starajcie się rozmawiać z rodzicami, przyjaciómi.

mam nadzieje że temat sie spodoba:)