Odpowiedzi

2010-03-02T18:01:14+01:00
Pinokio to tytułowa postać książki Carlo Collodi i jej główny bohater.
To pajacyk z drewna o długim nosie, wydłużającym się podczas kłamstwa i bez uszu. Wystrugał go stolarz Geppetto. Ubranko ma z papieru w kwiatki, buty z kory drzewa oraz czapeczkę z miękiszu chleba " Geppetto, który był bardzo biedny, zrobił mu ubranko z papieru w kwiatki, buty z kory drzewa, a czapeczkę z miękiszu chleba". Wyrzeźbiony chłopczyk okazuje sie bardzo niegrzeczny. Pokazuję swojemu ojcu język, zrywa mu z głowy perukę, kopie w nos, a potem ucieka z domu. Przez jego kłamstwa ojciec trafia do więzienia. Chłopiec wtedy chodzi bardzo głodny i przeżywa wiele niemiłych doznań. Jednym z nich jest spalenie sobie nóg. Pinki odczuwa wtedy brak ojca i za nim tęskni. Po powrocie Geppetta z więzienia, pajacyk rozpłakuję się i prosi ojca o zrobienie nowych nóg. Następnie przyrzeka, że będzie grzeczny i pójdzie do szkoły. Jednak idąc do niej sprzedaje swój elementarz, by móc kupić bilet na przedstawienie teatru marionetek
8 3 8
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T18:03:08+01:00
Moim zdaniem Pinokio był niegrzeczny. Pajacyk okazał się niesforny i kapryśny. Uciekł od swojego tatusia i przyłączył się do trupy wędrownych cyrkowców. Następnie z Lisem i Kotem udał się do miasta Chwytajcymbałów. Był ufny wszystkim których napotkał.
Nie pomagało mu to w życiu, a nawet przeszkadzało. Powinien być bardziej odpowiedzialny za siebie. Nie pomyślał wcale o swoim ojcu, który bardzo go kochał.
Nie powinien tak strasznie kłamać. Od kłamst wydłużał mu się nos, co było bardzo przykre.
14 4 14