Odpowiedzi

2009-10-19T20:46:48+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
X-cena I
y-cena II podrecznika
x+y=9,6
x+25%x=y-25%y

x+y=9,6
x+25/100x=y-25/100y

x+y=9,6
x+1/4x=y-1/4y

x+y=9,6
5/4x=3/4y teraz /*4

x+y=9,6
5x=3y/:5

0,6y+y=9,6
x=3/5y=0,6y

1,6y=9,6
x=0,6y

y=6
x=3,6
1 5 1
2009-10-19T21:06:08+02:00
Jeden podręcznik koszt.9.60-3.20= 6.40zl a drugi koszt.3.20zl+9.60zl= 12.80zl
3 1 3