Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-02T17:52:45+01:00
Powiedział mu, że jeśli odda mu cześć, czy tam będzie mu posłuszny to odda mu część swojego jakby królestwa. Bo on żądził wieloma miejscami, tzn. ludzie robili źle, bo szatan nimi kierował, ponieważ nad nimi zapanował to chciał kusić Jezusa, że jak będzie mu posłuszny to odda mu część swojego terytorium.
Mówił też Chrystusowi, żeby rzucił się w przepaść, bo i tak anioły go uratują, albo jak jest głodny to niech kamień przemieni w chleb. Jezus nie zgadzał się, bo miał za zadanie udać się na jakąś górę na 40 dni (chyba xdd) i nic nie jeść itp.
5 3 5
2010-03-02T17:54:09+01:00
Nie wiem, czy akurat o to Ci chodzi.
No więc szatan kusił Jezusa. Najpierw kazał mu skoczyć z góry: ,,Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni 6 i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. 7 Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego.''.
Następnie szatan kusił Jezusa, żeby przemienił kamienie w chleb: ,,Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. 2A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. 3 Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . 4 Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych".
Szatan kusił Jezusa, żeby ukłonił się przed szatanem : ,,Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. 10 Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu. 12 Gdy /Jezus/ posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei''.
4 4 4