Ułóż program wycieczki historycznej, której uczestnicy mają zwiedźić najsłynniejsze pozostałości starozytnej cywilizacji , uzasadnij dlaczego na trasie wycieczki umiesciłaś/ łeś te właśnie obiekty.
PS proszę o szybką odp. zależy mi. a i proszę by było to na ok. kartkę A4 . Z gory dzieki ;-)
Daję duużo pkt, a więc proszę o dobra odp ;]

2

Odpowiedzi

2010-03-02T18:22:31+01:00
Za jakieś 5 dni odbędzie się wycieczka,której uczestnicy mają zwiedzić najsłynniejsze pozostałości starożytnej cywilizacji i mają dowiedzieć się dużo o tamtych latach :)
Serdecznie zapraszamy chętnych do zapisywania się na tą wycieczkę
2 1 2
2010-03-02T18:22:49+01:00
1 dzień
Zbiórka w porcie lotniczym Warszawa-Okęcie w hali odlotów przy stanowisku odpraw. Wylot do Mexico City przez Amsterdam Lądowanie w CANCUN - światowej sławy kurorcie nad turkusowym wybrzeżem Morza Karaibskiego. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Nocleg.
2 dzień
Po śniadaniu wyjazd nad LAGUNĘ BACALAR, nazywaną ze względu na kolorystykę swych wód Laguną Siedmiu Kolorów. Następnie udamy się do pierwszego, ukrytego w puszczy stanowiska archeologicznego KOHUNLICH, które słynie przede wszystkim ze Świątyni Masek (3 metrowe maski Boga Słońca). Bardzo duże wrażenie robi samo położenie ruin pośród bujnej roślinności tropikalnej, w takiej postaci niespotykanej nigdzie indziej na Jukatanie. Z Kohunlich udamy się dalej do bardzo dobrze zachowanych ruin w BECAN. Kompleks budowli w Becan otacza 2-kilometrowa fosa, a niezapomnianego wrażenia dostarcza wejście na najwyższą piramidę, z której roztacza się szeroki widok na okolicę. Nocleg w hotelu Eco Village w Chicanna.
3 dzień
Śniadanie w hotelu, następnie wyjazd do ukrytego na terenie Reserva de la Biosfera Calakumul (największy chroniony przez UNESCO rezerwat na terenie Meksyku) kompleksu ruin w CALAKUMUL. Ruiny zachwycają przede wszystkim niezapomnianym widokiem z jednej z piramid znajdującej się przy Grant Plaza. Stojąc na jej szczycie ma się wrażenie, że jej wierzchołek wynurza się lekko ponad ocean drzew, który zalewa horyzont z każdej strony. Robimy zdjęcia, bo ten widok już się nie powtórzy... Przejazd na nocleg do PALENQUE.
4 dzień
Śniadanie w hotelu, następnie zwiedzanie imponującego zespołu ruin w największym starożytnym państwie Majów - PALENQUE. Olśniewająca architektura budowli pełna doskonale zachowanych zdobień (Pałac, Grupo de las Cruces), malownicze położenie. Ruszamy dalej do wpisanego na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO, nadmorskiego, pełnego blasku epoki kolonialnej
miasta CAMPECHE. Spacery po głównym placu i kolorowych uliczkach, otoczonych przez fragmenty zabytkowego muru z siedmioma bastionami. Nocleg
w hotelu nad brzegiem morza.
5 dzień
Po śniadaniu w hotelu dalsze zwiedzanie CAMPECHE, a następnie przez Kabah i Uxmal udamy się do Meridy. W KABAH zobaczymy m.in. zadziwiający pałac Codz Poop, którego fasada pokryta jest licznymi wizerunkami boga deszczu Chaca. Położone pośród wzgórz Puuc UXMAL pozostawi w nas obraz przede wszystkim imponującej piramidy Świątyni Wróża oraz przyległego do niej Domu
Kapłanek. Podczas zwiedzania towarzyszyć nam będą wszechobecne na terenie kompleksu iguany. Przejazd na nocleg w MERIDZIE.
6 dzień
Śniadanie w hotelu, następnie zwiedzanie MERIDY będącej stolicą stanu Jukatan, m.in.: centralny plac miasta Plaza Grande z przyległą katedrą, Pałacem Miejskim i Pałacem Rządowym. Kolejna atrakcja to najsłynniejsze ruiny na Jukatanie w CHICHEN ITZA. Kompleks to przede wszystkim: Piramida Kukulcana będąca jednocześnie kalendarzem Majów, największe w Meksyku starożytne boisko do rytualnej gry w piłkę, ogromna Święta Studnia oraz obserwatorium astronomiczne. Na zakończenie udamy się na wypoczynek do wybranego hotelu w CANCUN lub na RIVIERA MAYA.
7 dzień
Wypoczynek w hotelu w CANCUN lub na RIVIERA MAYA.
8 dzień
Transfer na lotnisko w Cancun i wylot do Polski, ewentualnie przedłużony pobyt wypoczynkowy w Cancun lub na Riwiera Maya - wykupiony dodatkowo przed imprezą (rezerwacje na zapytanie).
9 dzień
Przylot do Amsterdamu, wylot do Warszawy, przylot do Warszawy.
1 5 1