Szkoła podstawowa
Matematyka

Za 2/5 Kg sera i 30 dag szynki zapłacilem 11.26zł Kilogram szynki kosztował 18.20zł.
ILe kosztował kilogram sera??
plissss rozwiazcie

Odpowiedzi

Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+390 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta
Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+390 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta

Hej! Jestem ekspertem zadane.pl. Codziennie sprawdzam odpowiedzi, by na stronie zostały tylko te poprawne. Kliknij poniżej, żeby zobaczyć dobrą odpowiedź. 😉

Hej! Jestem ekspertem zadane.pl. Codziennie sprawdzam odpowiedzi, by na stronie zostały tylko te poprawne. Kliknij poniżej, żeby zobaczyć dobrą odpowiedź. 😉

Skąd wiemy, że odpowiedź jest poprawna?
1
Nie ma błędów
2
Została dodana i sprawdzona przez eksperta
Dlaczego sprawdzamy odpowiedzi?
3
Ponieważ jakość odpowiedzi jest dla nas najważniejsza
4
Ponieważ chcemy pomóc Ci w nauce

Christopher Columbus’ main concerns in founding a colony on was that there would be hostile native who would be uncooperative and violent (which was somewhat true).

Zobacz pozostałe odpowiedzi

0,3×18,20=5,46zł=szynka

11,26-5,46=5,8 kosztuje ser

⅖x=5,8
x=5,8:⅖
x=14,50
1kg sera kosztuje 14,50zł

2010-03-02T18:45:26+01:00

1kg szynki =18,20
1 kg sera = ?
2,5 kg sera + 0,30 dkg szynki =11,26

0,30 *18,20 =5,46-szynka

11,26 -5,46 =5,80-ser

5,80 = 2,5 kg sera

1kg sera = 5,80/2 =
2,9
1,45

2010-03-02T18:52:55+01:00

30dag=0.3 kg
0.3kgx 18.26 = 5,46zł
11,26zł-5,46zł=5,80zł
2/5sera=5,80
1/5sera =5,80zł:2=2,90zł
5 x 2,90zł = 14,50zł
Odp.: Kilogram sera kosztuje 14,50zł.

2010-03-02T18:57:17+01:00
Mózg
Mózg
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci