Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-19T23:10:10+02:00
Kiedy poznałam Julię od razu wiedziałam, że kogoś mi przypomina.
Była tak bezgranicznie pewna siebie, zdająca się nie widzieć nic, prócz czubka własnego nosa. Dużo osób zachwycało się jej urodą, aczkolwiek przy bliższym poznaniu jej osoba znacznie traciła na wartości ze względu na próżność, która cechowała jej charakter.
Nie wiem nawet kiedy dokładnie zdałam sobie sprawę z tego, że Julia ma w sobie coś z Próżniaka występującego w "Małym Księciu", nagle zrobiło mi się jej żal. Pewnie nawet nie wiedziała dlaczego nikt nie jest w stanie z nią dłużej wytrzymać, musiała być bardzo samotna. Postanowiłam jej pomóc.
Porozmawiałam z Julią o jej postępowaniu, zapewniłam, że wszyscy widzą jej niebywałą urodę, ale to nie ona świadczy o znaczeniu człowieka. Podkreślałam wagę pracy nad własnym charakterem, wspomniałam, że warto szukać zalet nie tylko w sobie, ale też w innych.
Po naszej pogawędce zaprzyjaźniłyśmy się, pomagam Julii poskromić snobistyczny charakter, panować nad sobą. Dziś idzie jej coraz lepiej, ma więcej znajomych, ludzie chcą z nią przebywać, bo nie jest już egoistką.
18 3 18