Odpowiedzi

2010-03-05T12:26:50+01:00
1) Teza . Miron to cichy bohater powstania warszawskiego.
2) Argumenty . Miron zdobywał wodę i jedzenie podczas wojny , pomagał w transporcie rannych .
3)Rozwiniecie. Miron Białoszewski wykazał sie bardzo bohaterska postawa wobec wielu ludzi podczas wojny i okupacji zdobycie pożywienia wymagało nie lada odwagi i poświecenia choć może był ,, Jednym z wielu cywilów'' którzy cierpieli i doświadczali cierpienia .Miron nie brał udziału w czynnych walka lecz wraz z innymi cywilami pomagał transportować rannych i budować barykady które skutecznie utrudniały poruszanie sie wrogowi , niestety sam musiał mieszkać po bunkrach i ruinach lecz to nie zanurzyło jego patriotycznej postawy wobec swojego narodu . Mimo wojny ukończył studia polonistyczne Niemcy chcieli go wywieść do obozu lecz udało mu sie uciec , i wrócić do warszawy po zakończeniu wojny.
4) Podsumowanie .
Moim zdaniem Miron Białoszewski był ,,Cichym bohaterem " powstania warszawskiego ponieważ tak samo jak i walki i działania dywersyjne były ważne tak samo transport rannych czy budowanie barykad było bardzo ważnym elementem obrony każde działania mające na celu utrudnienie wrogowi działania jakiego kol wiek jest ważne i ułatwia obronę naszym żołnierza , dzięki jego dzielą możemy przenieść sie w tamte czasy i odczuć to co odczuwali inni ludzie , jego postawa była bardzo bohaterska ponieważ jakie kol wiek działania w czasach okupacji były bardzo niebezpieczne i wymagały nie lada odwagi .
swoja postawa podbudowywał wielu wątpiących ludzi należy mu sie za to szacunek i miano ,,Cichego bohatera powstania warszawskiego".


Mam nadzieje ze pomogłem:)) POzDrO:):):)